Юношите на ЦСКА до 19 години завършиха наравно 2:2 срещу мъжкия състав на Стартак (Плевен) в последната си контрола по време на лятната подготовка.

"Армейците", водени от Ивайло Станев, започват защитата на титлата си срещу Лудогорец на 12 август (събота). Срещата е насрочена за 18:00 часа на базата на ЦСКА в Панчарево и ще бъде предавана на живо по ЦСКА ТВ.

В контролата днес гостите от Плевен поведоха в резултата в осмата минута, пише cska.bg. "Червените" създадоха няколко отлични положения пред противниковата врата, но така и не успяха да изравнят преди почивката.

Осем минути след подновяването на играта Митко Митков от ЦСКА се разписа за 1:1. Пет по-късно Митков асистира на Борислав Будинов и армейците излязоха напред в резултата- 2:1. Спартак (Плевен) обаче изравни и така срещата завърши 2:2.

И през втората част "червените" имаха шансове да отбележат повече попадения, но късметът не беше на тяхна страна.

Така ЦСКА U19 (набор 1999 и 2000) завърши лятната си подготовка с равенства срещу Спартак (Плевен) (2:2), Септември (2:2) и Берое (1:1) и победи над Славия (3:1), Локомотив (Горна Оряховица)(9:1) и Пирин (Благоевград) (1:0).

ЦСКА - Спартак (Плевен) 2:2
за ЦСКА: Митко Митков, Борислав Будинов

Стартов състав: 1. Борис Груев (в), 5. Асен Георгиев, 6. Валентин Антов (к), 15. Никола Борисов, 18. Георги Костов, 10. Иван Митрев, 14. Николай Янков, 19. Митко Митков, 13. Даниел Йорданов, 11. Петър Петров, 7. Георги Славчев
Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 2. Милен Манчев, 20. Александър Иванов, 8. Жулиан Манолов, 9. Борислав Будинов, 16. Радослав Илиев, 4. Адриан Гиргинов, 17. Любослав Златков, 3. Томи Дамянов
Старши треньор: Ивайло Станев