Юношите на ЦСКА до 15 години победиха Септември (София) с 2:0 в мач от последния кръг на есенния полусезон и ще зимуват на върха в Елитната група. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион "Славия".

"Армейците" пропуснаха няколко добри възможности преди да поведат в резултата в 31-ата минута. Тогава Павел Жабов пусна дълъг пас към Ясен Цеков на десния фланг, той центрира в наказателното поле и Георги Чорбаджийски беше точен за 1:0.

В 44-ата минута гол на Жабов беше отменен заради засада. В 49-ата Йоан Борносузов беше спънат в наказателното поле и ЦСКА получи дузпа, която той реализира за 2:0.

"Червените" са лидер в шампионата след есенния полусезон с 39 точки след 12 победи и 3 равенства и голова разлика 41:9. Вторият Левски има 34 точки от 14 мача.

Пролетният полусезон ще започне в началото на месец март.

ЦСКА: Иван Маринов, Кирил Великов, Мартин Влаевски, Валентин Ситнилски, Даниел Янакиев, Йоан Лозанов, Георги Чорбаджийски, Ясен Цеков, Юлиан Илиев, Йоан Борносузов (к), Павел Жабов
Резерви: Константин Касабоков, Теодор Иванов, Габриел Александров, Васил Найденов, Виктор Атанасов, Николай Няголов, Ясен Спиров, Александър Георгиев
Треньори: Атанас Борносузов и Валентин Колев
Треньор на вратарите: Ивайло Иванов