Далас Маверикс победи драматично с 95:93 като гост Маями във втория мач от големия финал в НБА. Шампионът в Западната конференция осъществи страхотен обрат, след като изоставаше с 15 точки 6 минути преди края. Германската суперзвезда Дирк Новицки отбеляза победния кош 3 секунди преди края. Далас изравни серията на 1:1 победи, а следващите два мача са в Далас.

Първите две четвърти завършиха при равенство - 28:28 първата и 23:23. В третата част Маями започна да трупа преднина и поведе с 4 точки. В първата половина на последната четвърт домакините вече имаха аванс от 15 точки. 4:09 минути преди края Маями изглеждаше съвсем близо до победата, след като Леброн Джеймс реализира два наказателни удара за 90:81. 2:44 минути преди сирената Новицки отбеляза още един кош - за 88:90, след това изравни и за 90:90. Последва прибързана и неточна стрелба от тройката на гарда Дуейн Уейд, а 26 секунди преди края Новицки вкара тройка за Мавс и накара зала "Американ Еърлайнс Арина" в Маями да замлъкне - 93:90 за гостите. Маями взе веднага 20-секунден таймаут и след него Леброн Джеймс намери с отличен пас намиращия се съвсем сам на крилото гард Марио Челмърс, който вкара тройка - 93:93 само 24 секунди преди края. 3 секунди преди края обаче Новицки реализира под коша на Маями и Далас поведе отново - 95:93.

Новицки записа 24 точки и 11 борби за Далас, с 20 точки и 8 борби се отличи крилото Шон Мериън, а Джейсън Тери добави 16 точки от пейката.

36 точки за Хийт вкара Дуейн Уейд, Джеймс завърши с 20 точки. Двубой номер 3 от серията е в 3:00 часа българско време в нощта на неделя срещу понеделник./БЛИЦ