Детройт Ред Уингс ще играят на финала за Купа “Стенли”, след като надвиха Чикаго Блекхоукс с 2:1 след продължение в мач №5 и с 4:1 победи спечелиха титлата в Западната конференция на НХЛ.

Първите две третини не предложиха много емоции на феновете, тъй като не падна нито едно попадение. Едва в последната част Детройт успя да поведе с гол на Дан Клиъри, но Патрик Кийн успя да изравни за Чикаго и да докара мача до продължение. В 4-ата минута на допълнителното време в герой за “червените криле” се превърна Дарън Хелм, който вкара победното попадение и класира тима за финала на Купа “Стенли”.

Съперник на Детрой във финалния плейоф за титлата в НХЛ е шампионът на Източната конференция Питсбърг Пингуинс. /БЛИЦ