Дан Клиъри вкара два гола срещу отбора, който го доведе в НХЛ, и даде на Детройт Ред Уингс победата с 5:2 над Чикаго Блекхоукс в първия мач от финалния плейоф на Западната Конференция.

Вторият гол на Клиъри падна в средата на третия период, само 1:27 минути след попадението на Микаел Самуелсон за защитаващия своята Купа Стенли тим от Детройт.

Вратарят на Ред Уингс Крис Осгууд направи 30 спасявания, докато на вратата на Блекхоукс Николай Хабибулин отрази 38 удара. Той обаче бе извън пързалката поради тактически съобръжения при попадението на Хенрик Зетерберг.

Адам Бъриш даде аванс на Атланта след 5:25 минути игра, но Клиъри изравни минути по-късно, а Йохан Францен даде преднина на Детройт с попадението си през втората част.

Мач № 2 от финалната серия на Западната Конференция е във вторник вечерта в Детройт./БЛИЦ