Детройт Ред Уингс оцеля в полуфиналната серия на Запад срещу Сан Хосе Шаркс, намалявайки изоставането си на 2:3 победи. Тази вечер "червените крила" спечелиха с 4:3 гостуването си в "HP Павилиън" в Сан Хосе и запазиха шансовете за продължаване напред.

Девин Сетогучи откри резултата в мача в полза на Сан Хосе в края на първата третина, а Джо Павелски удвои преднината на своя тим в средата на втората част. Никлас Кронуол върна една шайба малко по-късно, но в началото на третата третина Логан Кутюр отново даде преднина от две шайби на домакините за 3:1.

Играчите на Детройт обаче не се предадоха и Джонатан Ериксън и Дани Клиъри доведоха нещата до 3:3 само няколко минути по-късно, а в 14-ата минута на последната третина Томас Холмстрьом донесе ценния успех на Ред Уингс.