Така “червените криле” поведоха на Блекхоукс с 2:0 победи във финалния плейоф на Западната конференция в НХЛ.

През първата третина двата тима си размениха по едно попадение, като точен за домакините от Детройт бе Браян Рафалски в 17-ата минута, а малко преди това в 13-ата минута Джонатан Тоус бе дал преднина на Блекхоукс.

С гол на Дан Клиъри през втората част в 15-ата минута “червените криле” дръпнаха в резултата с 2:1, но допуснаха изравняване в 13-ата минута на последната третина, когато за Чикаго вкара отново Джонатан Тоус.

В 5-ата минута на продължението победата за Детройт донесе Микаел Самуелсон, благодарение на който “червените криле” са на 2 успеха от достигането до финал за Купа Стенли. /БЛИЦ