Павел Дацюк се отчете с гол и две асистенции през първата третина за победата на Детройт Ред Уингс с 4:3 над Финикс Койотс в мач от плейофите на Западната Конференция.

Брайън Рафалски и Томас Холстрьом също се разписаха и дадоха на Ред Уингс аванс от 4:0. “Койотите” отговориха с три гола при числено предимство на леда. Радим Върбата се разписа във втория период, а Шейн Доун вкара два пъти в третата част.

Детройт бе без топреализатора си от редовния сезон Хенрик Зетерберг, който лекува контузия на лявото коляно. Финикс не можеше да използва Дерек Морис заради травма в горната част на тялото. Защитникът Ед Джовановски не успя да завърши мача заради контузия.

Ред Уингс води в серията с 2:0 победи. Третият мач от четвъртфиналния плейоф в Западната конференция е в понеделник във Финикс. Играе се до 4 победи в 7 мача.