Олимпиакос завърши 2:2 у дома с Днепър в реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и отпадна с общ резултат 2:4. В първата среща гръцкият шампион бе загубил с 0:2 при визитата си в Украйна.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Днепър бързо връщаше головете. Костас Митроглу откри резултата в 14-ата минута на срещата, но само осем по-късно Артьом Федецки изравни.

В началото на втората част в 52-ата минута Лука Миливойевич получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Матеус и домакините останаха в намален състав. Все пак в 90-ата минута Домингес бе фаулиран в наказателното поле и сам отбеляза последвалата дузпа за 2:1. Гостите обаче отново бързо върнаха гола и в 92-ата минута Никола Калинич оформи крайното 2:2.

Така Днепър се класира за 1/8-финалите, които се играят на 12 и 19 март. Жребият за тях е днес от 14:00 часа.

dnepr.jpgolimp.jpgОлимпиакос - ДНЕПЪР 2:2
(0:2 в първия мач, общ резултат 2:4)
1:0 Костас Митроглу (14), 1:1 Артьом Федецки (22), 2:1 Алехандро Домингес (90-дузпа), 2:2 Никола Калинич (90+2)