Наставникът на Дунав (Русе) Веселин Великов обясни равенството (1:1) с Локомотив (Пловдив) в двубой от Първа лига с червения картон, който Олексей Ларин получи в 57-ата минута.

Великов подчерта, че наказанието е било заслужено, но допълни, че с 11 души тимът му е щял да удържи аванса си от 1:0.

"През първото полувреме имахме четири 100-процентови положения за гол. Бирсент Крагаерен, ако беше вкарал ставаше 2:0 и мачът отиваше в различно русло. Яд ни е за изпуснатите 3 точки. След червения картон изобщо нямаха опасности пред нашата врата.

Претенции нямам никакви към съдийството, чист червен картон. Имаше някои отсъждания, и на главния, и на страничния, които не бяха с еднакъв аршин. 100% щяхме да издържим с 11 човека, но във футбола ги има и такива неща. Хубавото е, че с 10 души нямаха никакви положения пред нашата врата. Ние си говорихме с момчетата, че ако успеем да опазим Камбуров, нещата ще се получат", коментира Великов пред "Диема Спорт".