Ферари записа двойна победа на старта на новия сезон във Формула 1, след като болидите на тима завършиха на първите две места в Гран При на Бахрейн.

Фернандо Алосо за трети път в кариерата си триумфира на пистата „Сахир”, след като бе сторил това като пилот на Рено през 2005 и 2006 г. За Ферари това е четвърта победа на трасето в Бахрейн. Ключово за успеха може би се оказа решението на тима да смени двигателите на двете си коли преди старта.

Алонсо спечели победата 14 обиколки преди края, когато изпревари Себастиан Фетел с Ред Бул. Германецът стартира от полпозишън и неизменно водеше в състезанието, но се получи пробиване в единия му ауспух и той загуби мощност.

Веднага след испанеца Фетел бе задминат и от втория пилот на Ферари Фелипе Маса. След това германецът бе изпреварен и от Люис Хамилтън с Макларън, който успя да се качи на подиума.

Завърналият се във Формула 1 Михаел Шумахер с Мерцедес GP финишира на шеста позиция. След него завърши световният шампион Дженсън Бътън от Макларън. Пред Шуми финишира неговият съотборник Нико Розберг.

Дебютиралите в надпреварата отбори Хиспания Рейсинг и Върджин записаха неуспешно състезание, като болидите на двата тима отпаднаха още преди средата на състезанието. С интерес се очакваше представянето на племенника на легендата Айртон Сена – Бруно, който кара за Хиспания. Бразилецът отпадна заради повреда в двигателя.

До финала не успяха да стигнат и двете коли на Заубер. Проблеми с предното окачване попречи на първия руснак във Формула 1 Витали Петров да завърши в състезанието. Пилотът на Рено отпадна в 14-ата обиколка./БЛИЦ

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО стартовете от ФОРМУЛА 1 с туристическа агенция "ГАЛЕРА" !