Левски и ЦСКА ще излязат един срещу друг на терена за втори път на датата  29 април. Първият бе точно преди пет години, когато „сините” печелят с 1:0 след гол на Кристовао Рамос. Португалецът се разписва в началото на второто полувреме – в 49-ата минута.

Тогава треньор на Левски е Ясен Петров, а на ЦСКА – Стойчо Младенов. Всъщност, въпросната загуба е една редките на Екзекутора на Ливърпул като наставник във вечните дербита. Тя обаче го изкарва извън нерви заради съдийството. Главен рефер на мача е Николай  Йорданов, който е обвинен от  „червените”, че ги е ощетил, подминавайки две дузпи в наказателното поле на „синия” отбор.

Ситуациите са през второто полувреме при резултат 1:0 за Левски и са  рамките на само две минути – 66-а и 68-а. Най-напред Карачанаков  нахлува в наказателното поле и миг преди да преодолее Мулдер холандецът го хваща с ръка, но после го пуска. 120 секунди след това Жуниор Мораес пада в наказателното поле след съприкосновение с Пламен Илиев, но отново не последва съдийски сигнал.

“На сто процента се оправда очакването ми към съдията. Имаше две нарушения, при които отвсякъде лъхаше на дузпи. Не съм говорил още с ръководството, но аз докато съм в ЦСКА, не желая този съдия да свири мачове на нашия отбор!”, отсича Стойчо Младенов на пресконференцията след края на  вечното дерби.

“Нямаше компонент, по който те ни надиграха, просто Господ беше с Левски. Ако някой мисли, че няма напрежение, особено в ЦСКА и Левски, се заблуждава. Ние продължаваме да сме на първото място в класирането  и оставаме фаворит за титлата”, добавя наставникът.

Впоследствие обаче ЦСКА губи преднината си пред втория Лудогорец. Това се случва след загубата с 0:2 от Миньор в Перник две седмици по-късно. На финалната  права в решителната битка за златните медали „червените” претърпяват поражение с 0:1 в Разград и шампионският трофей се  озовава за първи път в Лудогорието.

Нито един от футболистите на Левски и ЦСКА, взели участие в мача на 29 април 2012 година, не е в момента на „Герена” и на „Армията”.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:0
1:0 Кристовао Рамос (49)

ЛЕВСКИ: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 25.Сюлейман Диамутен, 5.Иво Иванов, 28.Нуно Пинто, 7.Даниел Димов, 6.Орлин Старокин (69 - Жуниньо), 45.Владимир Гаджев, 16.Кристовао Рамос, 8.Тони Калво (81 - Йордан Милиев), 10.Христо Йовов (73 - Иван Цветков)
Резерви: 1.Димитър Илиев, 20.Александър Башлиев, 55.Йордан Милиев, 30.Антонио Вутов, 11.Симеон Райков, 12.Жуниньо, 19.Иван Цветков

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 11.Иван Бандаловски, 66.Пламен Крачунов, 25.Ангел Грънчов, 8.Румен Трифонов, 5.Тодор Янчев, 26.Николай Дюлгеров (87 - Георгиан Паун), 18.Борис Галчев, 71.Антон Карачанаков (69 - Станислав Костов), 99.Нджонго Присо, 10.Жуниор Мораес
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 14.Станислав Костов, 16.Александър Якимов, 19.Апостол Попов, 21.Коста Янев, 24.Илияс Хаддад, 32.Георгиан Паун