ЦСКА ще трябва да преведе 100 000 евро на Ботев (Пловдив), когато Джеймс Ето'о изиграе следващия си мач за „армейците“. Това ще бъде 60-и двубой на камерунския халф с червения екип.
През февруари старата управа на „канарчетата“ разкри подробности по клаузите за трансфера на Ето'о през лятото на 2024 г. В договора има доста залегнали клаузи, които се активират при изпълнението на определени условия.
„За всеки 20 изиграни срещи от Джеймс Ето’о с екипа на ПФК ЦСКА – 100 000 евро. Също така – при бъдещ трансфер на Джеймс Ето’о ПФК Ботев АД ще получи 20% от трансферната сума. Бонуси за клуба са предвидени и при спечелване на трофеи от футболиста с екипа на ПФК ЦСКА – по 50 000 евро; При участие в предварителните кръгове на европейските клубни турнири ПФК Ботев АД ще получи допълнително още 50 000 евро“, гласеше част от позицията от средата на февруари на предишното жълто-черно ръководство.
В досегашните си 59 мача за ЦСКА Джеймс Ето'о е вкарал 5 гола и е направил 12 асистенции.