Черно море пречупи с 1:0 Хебър на своя стадион "Тича" във Варна в мач от осмия кръг на българското първенство. Дуду бе точен в 75-тата минута и донесе трите точки на домакините в един неособено интересен двубой. Варненци се изкачиха на четвърта позиция, като са с 22 точки и изпревариха с точка съгражданите си от Спартак (Варна), които вече са пети. Хебър пък остава на последното 16-о място с едва 7 точки и е единственият тим със само една победа дотук в шампионата.

Днешната среща бе и дебют на босненския специалист Бруно Акрапович начело на тима от Пазарджик. 57-годишният Акрапович, водил у нас още Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, бе назначен официално за старши треньор на Хебър преди броени дни.

През първото полувреме двата тима си размениха по едно сериозно голово положение. В 27-мата минута Дуду изработи страхотен шанс за Уеслен, но той от съвсем близка дистанция не успя да преодолее вратаря Марсио Да Роса. В 41-вата минута пък Шейх Диаманка можеше да вкара гол за Хебър, но той не успя да накаже грешка на Даниел Димов. В самия край на първата част пък Набил Макни пропусна доста добра възможност за гол за Хебър.

Появилият се като резерва опитен румънски нападател Клаудиу Кешерю освежи атаката на домакините и в 75-тата минута негов удар бе отразен от Да Роса, но Дуду бе най-добре пласиран в наказателното поле на гостите и направи добавка, с която варненци спечелиха мача.

Най-важното по минути:

1 - Начало на мача.

26 - Липсват интересни ситуации пред двете врати в мача на "Тича" до момента.

27 - Голям пропуск за варненци. След подаване на Едуардо Фернандес - Дуду пред Уеслен Жуниор се откри златен шанс за гол, но от непосредствена близост бразилецът стреля право в стража Марсио Да Роса, чието спасяване остави резултата 0:0.

41 - Много сериозен пропуск направи Шейх Диаманка за гостите. Сенегалският нападател изскочи очи в очи с вратаря Пламен Илиев след груба грешка на защитника на домакините Даниел Димов, но стреля неточно.

45+5 - Пропуск на Набил Макни за Хебър в самия край на първата част.

45+6 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.

70 - Скучно второ полувреме без кой знае колко интересни ситуации пред някоя от двете врати.

71 - Резервата за Черно море Клаудиу Кешерю пробва атрактивно акробатично изпълнение, но не намери целта.

75 - ГОООЛ! Дуду изведе варненци напред в резултата. Стражът Да Роса първоначално изби удар на Кешерю, но Дуду направи добавка и изпрати топката в мрежата - 1:0.