Лудогорец ще започне участието си в Шампионската лига от първия предварителен кръг и ще бъде сред поставените отбори. Това означава, че тимът от Разград ще избегне най-сериозните съперници в тази фаза, благодарение на по-високия си коефициент.

Жребият ще се тегли на 17 юни, а както обичайно, УЕФА ще раздели отборите по регионален принцип. По тази причина Лудогорец почти сигурно няма да се изправи срещу тимове като Шелбърн (Ирландия), Линфийлд (Северна Ирландия), Викингур (Фарьорски острови) или Интер (Андора).

Разградчани също така ще избегнат и опоненти като ФКСБ, Малмьо, Карабах и Слован Братислава, които също са поставени. Възможни съперници за старта обаче са шампионите на Казахстан – Кайрат, на Беларус – Динамо Минск, на Грузия – Иберия 1999, както и на Армения – Ноа.

Списъкът с потенциални противници включва още: Левадия (Талин), Диферданж (Люксембург), Виртус (Сан Марино), шампионите на Албания, Малта и Северна Македония, Будучност (Черна гора) и Милсами (Молдова).

Очаква се Лудогорец да бъде фаворит независимо от съперника си, но квалификационният път в турнира остава дълъг и непредсказуем.