ФИФА наложи забрана на пореден български елитен клуб да регистрира нови футболисти за следващите три трансферни прозореца. Поредният санкциониран е Ботев (Враца). Наказанието на "зелените" датира от 1 декември.
Така врачани се присъединиха към списъка, в който са още Ботев (Пловдив), Берое и Спартак (Варна).
Наказанията са наложени заради задължения към бивши футболисти. Когато някой от клубовете се издължи по заведените искове, тогава световната футболна централа отменя забраната.
