Привържениците на Спартак (Варна) изпаднаха в екстаз, след като разбраха крайния резултат между тимовете на Септември и Добруджа, който се оказа решаващ за спасението на „соколите“ в елита. Варненци разбиха Локомотив София с 3:0 у дома, а в същото време Септември не успя да надделее над вече изпадналия Добруджа, завършвайки при резултат 1:1.

Тези резултати означават, че Спартак завършва кампанията на 12-о място, а точка зад него остава тимът на Септември, който ще трябва да играе допълнителен бараж за оставане в елита.