Легендарният швейцарки национал Роджър Фонлантен е починал на 89-годишна възраст. Странното е, че от местния футболен съюз обявяват новината 10 месеца по-късно.

Фонлантен е починал през юли във вилата си край Женевското езеро, но няма уточнение поради каква причина за смъртта му се съобщава едва сега. Той бе единственият жив футболен национал на Швейцария от Световното първенство през 1954 година.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Фонлантен е участник и в най-резултатния мач в историята на световните първенства по футбол между домакините от Швейцария и съседите от Австрия, спечелен от австрийците със 7:5 на четвъртфинал. В Лозана домакините повеждат с 3:0 до 19-ата минута, но 15 по-късно вече губят с 3:5. В крайна сметка Австрия бие със 7:5 и се класира за полуфинал, където е сразена с 1:6 от бъдещия шампион Германия.