Българският футболист Антони Иванов получи тежък удар в главата и изпадна в безсъзнание по време на дербито между Динамо (Букурещ) и ФКСБ в мач от 23-ия кръг на румънския елит.

Халфът дебютира за Динамо след трансфера си от Университатя Крайова, като влезе в игра в 39-ата минута, но само седем минути по-късно се сблъска челно с Дариус Олару. Наложи се на терена да влязат две линейки, а на 26-годишния българин бяха поставени шини, след което бе откаран в местна болница.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Според румънския вестник Fanatik състоянието на Иванов е стабилно и той дори е разговарял с медицинския екип в линейката. След извършения медицински преглед в болницата е установено, че българинът е с комоцио.

Треньорът на Динамо Флавий Стоикан, също потвърди, че няма опасност за Иванов.

"Добре е, дори мисля, че ще е на линия за следващия мач с Ботошани", призна Стоикан.

По време на дербито имаше и други инциденти, като ултрасите на гостите опитаха да нахлуят на терена. ФКСБ победи с 3:0, а вратарят Пламен Илиев не взе участие за Динамо в тази среща.