Ботев (Ихтиман) заслужено стана №1 в Югозападна България в турнира за Купата на Аматьорската лига. Момчетата на старши треньора Валери Свиленов надвиха Струмска слава (Радомир) с 2:1 на финала в София. Мачът се игра на стадиона в НСА.

Головете отбелязаха Стефан Велев и Антон Бакалов.

Така Ботев (Ихтиман) ще представя Югозападна България във финалната четворка на турнира заедно с победителите в останалите три области.