Етър спечели с убедителното 5:1 домакинството си на Струмска слава (Радомир) в четвъртия кръг на първенството на Втора лига и се върна на победния път. „Виолетовите“ решиха мача още преди почивката с две попадения на Айкут Рамадан, който стигна и до хеттрик, а по един гол добавиха Радослав Найденов и Иван Коконов.

Етърци натиснаха от самото начало и изцяло диктуваха събитията на терена. В 7-ата минута Дидис Пита напредна отляво и центрира към Иван Коконов, чийто удар бе уловен от вратаря. Малко след това нов удар на Дидис Пита бе блокиран.

„Виолетовите“ поведоха в 10-ата минута. Хубава комбинация между Ники Янков, Дидис Пита и Айкут Рамадан бе завършена с неспасяем удар на Рамадан – 1:0. Много силни изяви имаше в следващите минути младият халф Атанас Атанасов. В 17-ата минута Кольо Станев центрира отдясно и опасен удар на Атанасов бе спасен от вратаря. Малко след това отново той стреля и защитник изби с глава пред вратата в корнер.

В 25-ата минута отново Атанасов проби отдясно и пусна по земя на Иван Коконов, но той се размина с топката. После натискът понамаля, но отново имаше хубав пас към Коконов, който отправи слаб удар. Защитникът Принс две минути преди почивката спря топката на гърди и стреля, но ударът му мина покрай вратата.

Настойчивостта на етърци обаче донесе и второ попадение. В самия край на първата част Георги Иванов подаде на Айкут Рамадан, чийто първи удар бе отбит, но с добавка халфът удвои резултата.

И през втората част в мрежата на гостите продължиха да валят голове. В 48-ата минута Айкут Рамадан проби отдясно и центрира към Иван Коконов, който с разстрелващ удар направи 3:0.

В 62-ата минута Кольо Станев стреля от дъгата, вратарят спаси, но току-що влезлият Радослав Найденов с добавка покачи на 4:0. Веднага след центъра „болярите“ нанизаха нов гол. Айкут Рамадан стигна до хеттрик с прехвърлящ удар отдалеч за 5:0.

Принс бе изведен от Кольо Станев, но би до гредата, а в 84-ата минута гостите върнаха почетен гол, дело на Цветомир Вачев след центриране от фаул. И последната възможност в мача бе за етърци – Кольо Станев направи чудесен пробив и намери Радослав Найденов, чийто удар нацели напречната греда.

Съставът на Етър:  Станислав Нисторов, Кольо Станев, Георги Александров, Принс (81 Антъни Ангелов), Мартин Николов, Георги Иванов, Айкут Рамадан (81 Тонислав Донков), Атанас Атанасов (59 Радослав Найденов), Николай Янков (67 Филип Ангелов), Дидис Пита, Иван Коконов (67 Йоан Маринов).

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ

10 август (събота), 20:00 часа
Eтър (Велико Търново) - Струмска слава (Радомир) 5:1
1:0 Айкут Рамадан (10), 2:0 Айкут Рамадан (45), 3:0 Иван Коконов (48), 4:0 Радослав Найденов (62), 5:0 Айкут Рамадан (63), 5:1 Цветомир Вачев (84)

11 aвгуст (неделя), 18:00 часа