Етър и Черно море завършиха при резултат 1:1 на стадион "Ивайло" във Велико Търново. В герой и грешник за домакините се превърна Самб Бадара, който вкара попадение в срещата, но си изкара червен картон.

Двубоят започна повече от прекрасно за Етър, който поведе чрез 42 секунди игра. Голмайстор бе Бадара, който се възползва от хубаво подаване на Димо Атанасов - 1:0.

Чак в 21-ата минута дойде първото по-сериозно положение пред вратата на "виолетовите", когато Мариян Огнянов отправи хубав изстрел, но Христо Иванов спаси.

В края на полувремето Етър опита да вкара втори гол чрез Венци Василев, но ударът му мина покрай страничната греда.

Второто полувреме започна с прекрасна ситуация за Черно море. Мариян Огнянов навлезе в наказателното поле и стреля, но Христо Иванов парира хубавия удар на нападателя.

Така се стигна до 68-ата минута, в която Самб Бадара изби топката с ръка от голлинията на своя отбор и бе изгонен. Последва дузпа, която бе реализирана от Мариян Огнянов.

До края на срещата нямаше нови опасности пред двете врати, а двата отбора поделиха точките - 1:1.

След това равенство Етър е на 13-о място с 20 пункта, а Черно море измества Локомотив (Пловдив) от 7-ата позиция, след като го изравни по брой точки - 27 точки, но "смърфовете" са с мач по-малко.
ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА
СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ - ТРАНСФЕРИ И ЗИМНА ПОДГОТОВКА 2018

Етър - Черно море 1:1
1:0 Самб Бадара (1), 1:1 Мариян Огнянов (69 - дузпа)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
1 -  ГОООЛ! Етър открива резултата още в първата минута. Голмайстор е Бадара, който засече хубаво центриране на Димо Атанасов.
21 -  Христо Иванов спаси хубав удар на Мариян Огнянов.
44 - Венцислав Василев отправи хубав удар с глава, след като засече центриране от корнер, но топката мина край страничната греда на Макенджиев.
45 - Край на първото полувреме.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
47 -  Христо Иванов спааси много опасен удар на Мариян Огнянов.
68 -  Червен картон за Самб Бадара. Нападателят изби топката с ръка от голлинията на своята врата.
69 -  ГОООЛ! Мариян Огнянов изравнява резултата чрез дузпа.
90 - Край на мача. Двата отбора завършват при резултат 1:1.

ЕтърЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 21.Венцислав Василев, 16.Пламен Гълъбов, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 8.Румен Руменов, 25.Аласана Мане(8017.Чавдар Ивайлов), 70.Велко Батрович (849.Иван Петков), 89.Самб Бадара, 73.Иван Стоянов (4611.Даниел Младенов)
Резерви: 12.Цветомир Цанков, 11.Даниел Младенов, 9.Иван Петков, 14.Иван Скерлев, 22.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов
Старши треньор: Красимир Балъков

Черно море<br />(Варна)Черно море: 88.Благой Макенджиев, 6.Александър Цветков, 10.Радослва Василев, 17.Мартин Костадинов, 18.Атанас Зехиров, 21.Георги Русев - к, 22.Мариян Огнянов (7499.Дани Кики), 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 9.Мехди Фенуш, 16.Петър Витанов, 33.Мирослав Енчев, 38.Аристоте Фунду, 90.Мартин Минчев, 99.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев

Велико Търново, ст. "Ивайло"
Съдия: Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация