Етър допуснаха първата си загуба в зимната подготовка - 0:1 от Каспий (Актау). Припомняме, че преди дни отборът от Казахстан беше разбит от ЦСКА с 0:4.

„Виолетовите” имаха превес през почти целия мач, но пропуснаха редица положения. Футболистите на Каспий владееха инициативата само в първите минути, като в 10-ата стигнаха до гол за 1:0. После етърци пренесоха играта пред противниковата врата, но пропуснаха няколко стопроцентови положения. От изгодна позиция не успяха да реализират Дино Мартинович, Милчо Ангелов и Божидар Кацаров. След почивката същото стори и Иван Стоянов. Малко преди края след заучено положение защитникът Александър Дюлгеров също можеше да вкара, но ударът му от 6-7 метра мина над гредата.

Това бе третата контрола от подготовката в Анталия и четвъртата през януари, като Етър има две победи, едно реми и една загуба. Последният мач в Турция е на 30 януари - срещу Словачко (Чехия).

Етър започна в състав: Христо Иванов, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Георги Купенов, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дино Мартинович, Божидар Кацаров, Антон Огнянов, Милчо Ангелов, Флорент Боджадж.
През втората част влязоха Анатоли Господинов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Тони Иванов, Ерол Дост, Иван Стоянов, Иван Петков и Стелиян Добрев.

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020