Етър победи с 2:0 Монтана в последен мач от 18-ия кръг във Втора лига и се изкачи на второто място в класирането, на пет точки от лидера ЦСКА 1948 II. Монтана е на девета позиция с 25.

Срещата започна в добро темпо, като по-активни в началните минути бяха гостите. Още в 5-ата минута Идрис Фудил опита да изненада вратаря на Етър с коварен изстрел извън наказателното поле, но дошлият под наем от Ботев Пловдив - Християн Славков се справи.

Бързо изпълнен тъч завари неподготвена отбраната на Монтана в 12-ата минута. Мартин Тошев получи топката в наказателното поле, напредна и от аутлинията пусна прострелно подаване. Той се оказа на пътя на Владимир Айтов, който отклони топката в собствената си врата - 1:0.

Страхотна изява на Димитър Илиев в 19-ата минута не позволи на Етър да поведе с 2:0. Ветеранът Даниел Младенов показа завиден контрол на топката в наказателното поле и с техничен шут прати топката до лявата греда на стража на Монтана, който обаче с ефектен плонж изби топката в корнер. Добър шанс пред гостите се откри в 33-ата минута след грешка във "виолетовата" отбрана, но Мехди Уамри шутира слабо и в ръцете на вратаря Славков. 60 секунди по-късно Крум Стоянов проби отляво и пусна към нахлуващия Тошев, който от движение не успя да намери целта.

В продължението на първото полувреме гостите останаха в намален състав, след като Иван-Йоанис Атанатос получи втори жълт картон за нарушение срещу Мартин Тошев в средата на терена и бе изгонен.

В 51-ата минута хубава атака на Дани Младенов отдясно завърши с центриране към Мартин Тошев, който с глава продължи към Крум Стоянов на левия фланг. Той овладя и с перфектен пас върна към Тошев, който от въздуха с левия крак не остави никакви шансове на Димитър Илиев - 2:0.

След второто попадение отборът на Монтана погледна по-смело към вратата на домакините и Фудил на два пъти опита изстрели. Първият бе париран от стража на Етър, а вторият блокиран от бранител във "виолетово". В 64-ата минута бърза атака на "болярите" завърши с шут на Алехандро Фернандес, който бе спасен от Димитър Илиев. Постепенно гостите загубиха вяра, че могат да си тръгнат с нещо от Велико Търново и на терена настана спокойствие. Минута преди края Йордан Йорданов с глава от трудна позиция не успя да нанесе точен удар.

ВТОРА ЛИГА - 18 КРЪГ

11 февруари, събота, 14:00 часа:

Добруджа - Беласица 1:1
1:0 Чуканов (14), 1:1 Вангелов (73)

Созопол - Струмска слава (Радомир) 2:2
0:1 Самба (32-автогол), 1:1 Ласков (71-дузпа), 2:1 Окпаначи (80), 2:2 Арсов (90)

Марица (Пловдив) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Апостолов (82)

Дунав (Русе) - Литекс 1:1
0:1 Касов (15), 1:1 Хасан (30)

12 февруари, неделя, 14:00 ч.:
Ботев (Пловдив) II - Витоша (Бистрица) 2:0
1:0 Самуел Акере (7), 2:0 Пламен Цончев (90)

Лудогорец II - Миньор (Перник) 1:0
1:0 Якуб Пьотровски (15)

Янтра (Габрово) - ЦСКА 1948 II 1:3
0:1 Светослав Диков (21), 1:1 Добромир Бонев (30), 1:2 Марио Топузов (43), 1:3 Преслав Антонов (90+3)

13 февруари, понеделник, 14:30 часа:
Крумовград - Спортист (Своге) 0:0

14 февруари, вторник, 17:30 часа:
Етър - Монтана 2:0
1:0 Владимир Айтов (12-автогол), 2:0 Мартин Тошев (51)