Етър загуби с 0:1 от Черноморец (Бургас) във втората си контрола от зимната подготовката, играна на градския стадион в Сливен.

Първото полувреме не предложи много опасности към двете врати, като играта се водеше предимно в централната част.

Единственият гол в мача падна в 75-ата минута в полза на домакините. Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в защитник и излъга вратаря Величков - 1:0.

В самия край „болярите“ на два пъти пропуснаха да изравнят. В 89-ата минута Крум Стоянов се откъсна и излезе сам срещу вратаря, но Нисторов спаси удара му, а в следващата атака юношата Георги Иванов стреля от дъгата, но стражът отново улови.

Следващата проверка на „виолетовите“ е в събота, когато срещат водения от Вили Вуцов втородивизионен Янтра (Габрово).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024