ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Етър с 2:0 в среща от 22-ия кръг на efbet Лига и записа първи успех след зимната пауза. В герои за домакините се превърнаха младоците Атанас Чернев и Димитър Папазов, които се разписаха за първи път с "жълто-черната" фланелка.

Началото бе белязано от бой между фенове на домакините.

"Канарчетата" първи имаха възможност да отбележат, но ударът на Самуел Акере в десетата минута беше спасен от вратаря на Етър.

Фаустас Степонавичюс също беше близо до гола в 19-ата минута, но топката срещна лявата греда.

Минути преди края на първата част Ловре Кнежевич можеше да открие резултата за Етър, но не уцели вратата от близко разстояние.

В продължението на първата част и Николай Янков направи фрапантен пропуск от добра позиция.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Първата добра ситуация за гол през втората част дойде в 70-ата минута. Георги Николов стреля с глава след центриране на Ивелин Попов, но Величков спаси в долния ляв ъгъл.

Минута по-късно Атанас Чернев обаче порази целта, отправяйки топката на същото място, отново с глава (1:0).

Ботев стигна до втори гол в 86-ата минута, в която младокът Димитър Папазов завърши контраатака с удар в далечния ъгъл (2:0).

С успеха в първото си домакинство след подновяването на първенството Ботев се нареди на седмо място с 32 точки. Етър остава на дъното с 10 от 22 мача.

БОТЕВ (ПД) - ЕТЪР 2:0
1:0 Атанас Чернев (71'), 2:0 Димитър Папазов (86')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
10' Първи удар в мача! Самуел Акере опита изстрел от границата на наказателното поле, но Мартин Величков се справи.
19'  ГРЕДА за Ботев! Фаустас Степонавичюс засече центриране на Ивелин Попов, но топката срещна левия страничен стълб на Величков.
38'  Шанс за Етър! Ловре Кнежевич засече топката на метър-два от вратата, но не успя да намери целта.
45+2'  Нова възможност за Етър! Николай Янков получи на добра позиция, но стреля високо над вратата на Ботев Пловдив.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Атанас Чернев шутира от сериозна дистанция, но топката премина покрай дясната греда.
70'  Какъв пропуск! Ивелин Попов центрира за Георги Николов, той стреля с глава, но Величков плонжира и спаси.
71'  ГОООООЛ за Ботев! Атанас Чернев засече топката с глава и я отправи неспасяемо в левия ъгъл за 1:0. Първи гол за юношата на "канарчетата" в българския футбол.
86'  ГООООООЛ за Ботев! Димитър Папазов получи по лявото крило и удвои резултата с удар в далечния ъгъл. Първи гол за младока в мъжкия футбол.
90+4' Край на мача!

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен – 15. Джеймс Ето’о, 19. Антоан Конте, 79. Атанас Чернев , 38. Константинос Балоянис – 20. Антонио Перера , 28. Янис Карабельов  (60'  17. Николай Минков)– 16. Самюел Акере (81' 18. Димитър Папазов ), 10. Ивелин Попов (К) (90+1'  30. Лъчезар Балтанов), 14. Фаустас Степонавичюс (46'  4. Ехидже Укаки) – 93. Георги Николов (90+1' 9. Мартин Секулич)
Резерви: 22. Даниел Кайзер, 41. Велиян Видолов, 42. Ивайло Видев, 43. Константин Павлов
Треньор: Душан Керкез

Етър ЕТЪР: 22. Мартин Величков – 2. Хосекарлос ван Ранкин, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 5. Килиан Гесум (87'  77. Мартин Николов), 94. Жан-Марк Тибоуе – 18. Йоахим Гонсалес, 6. Горка Ларучея, 10. Ловре Кнежевич (75'  14. Ивайло Димитров), 28. Николай Янков  (69'  13. Дидис Пита) – 9. Иван Василев
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов, 21. Георги Иванов, 33. Луис Кордова
Треньор: Светослав Петров

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР