ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Пирин победи Етър с 2:0 като гост в мач от 11 кръг на efbet Лига и записа трети пореден успех в първенството.

Срещата започна много добре за тима от Благоевград, които поведоха още в седмата минута с попадение на Борис Тютюков (1:0). Десет минути по-късно Пирин можеше да удвои аванса си, но ударът на Аймен Суда срещна гредата.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, но след преглед на ситуацията с ВАР, реферът реши, че няма нарушение на правилата.

В продължението на първата част Пирин удвои (2:0) с второто попадение в срещата на Борис Тютюков.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Втората част започна с шанс за Етър, но Ковальов се намеси след удар на резервата Ивайло Димитров. Малко след това и Мартин Тошев стреля с глава, но не намери целта.

След час игра Етър остана с човек по-малко след втори жълт картон на Валери Христов.

Минути по-късно Пирин пропусна две добри възможности да вкара трети гол, но ударите на Владимир Медвед и Даниил Кондраков не намериха целта. Четвърт час преди края и Аймен Суда отправи удар, но вратарят на Етър спаси.

Пет минути преди края гол на Дмитро Семенив бе отменен заради засада.

Пирин се изкачи до 12-а позиция с третата си поредна победа, докато Етър е на дъното с 4 точки и три поредни неуспеха в efbet Лига.

ЕТЪР – ПИРИН 0:2
0:1 Борис Тютюков (7), 0:2 Борис Тютюков (45+1')

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
7 -  ГОООЛ! Борис Тютюков беше изведен сам срещу вратаря от Венцислав Бенгюзов и с успя да прехвърли излезлия напред Мартин Величков
14 - Пламен Димов стреля от воле при разбъркване в наказателното поле на Пирин, но след рикошет в тялото на бранител топката излезе в корнер
17 -  ГРЕДА! Аймен Суда се освободи от двама защитници на Етър и стреля от наказателното поле, но за негово съжаление топката се отби в напречната греда и излезе в аут
18 -  ВАР преглежда ситуация за игра с ръка на Дмитро Семенив в наказателното поле, но претенциите на Етър за дузпа не бяха уважени.
40' Какъв шанс за Етър! Мартин Тошев изведе Владислав Найденов на добра позиция, но отбраната на Пирин се справи.
45+1'  ГООООЛ за Пирин! Юго Комано получи топката по левия фланг и я върна около точката за изпълнение на дузпа, където бе Борис Тютюков. Той стреля веднага и прати топката във вратата за 2:0.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
46' Появилият се преди секунди Ивайло Димитров стреля силно към долния десен ъгъл на Ковальов, но вратарят на Пирин се намеси подобаващо.
51' Крум Стоянов центрира към Мартин Тошев, той стреля с глава, но ударът му мина покрай страничния стълб.
61'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Валери Христов е изгонен от игра за втори жълт картон.
67' Чудесна възможност за Етър! Владимир Медвед получи топката вляво от вратата и стреля в далечния ъгъл, но покрай гредата.
68' Нов шанс за гостите! Даниил Кондраков също отправи удар към вратата на Етър, но неточно.
74' Поредна възможност за Пирин! Аймен Суда отправи опасен удар, но Мартин Величков спаси.
85'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Дмитро Семенив прати топката за трети път в мрежата на Етър, но попадението му е отменено заради засада.
90+5' Край на мача.

Етър: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов  , 15. Георги Ангелов, 6. Пламен Димов, 25. Крум Стоянов, 28. Николай Янков (58' 24. Шахредин Букхолда), 8. Мартин Моран (65' 29. Янко Ангелов), 70. Димо Бакалов (58'  10. Ловре Кнежевич), 38. Владислав Найденов (46'  14. Ивайло Димитров), 7. Кольо Станев (70'  11. Илкер Будинов), 9. Мартин Тошев
Резерви: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, ,
Треньор: Емануел Луканов

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда (82' 83. Христо Попадийн) , 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров, 6. Андрей Йорданов , 17. Борис Тютюков    (64' 30. Любомир Тодоров) , 73. Венцислав Бенгюзов (82'  ,5. Николай Бодуров) 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев (55' 7. Владимир Медвед), 29. Мартин Бачев , 19. Юго Комано (64' 10. Даниил Кондраков)
Резерви: 1. Марио Кирев, 27. Георги Върбанов, 16. Мартин Георгиев, 9. Станислав Костов,
Треньор: Иво Тренчев

Велико Търново, ст. „Ивайло“
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР