Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Осминафиналите на Евро 2024 продължават днес с вторите два мача от първата фаза от елиминациите на турнира. В 19:00 часа Англия, сочена предварително за един от фаворитите, се изправя срещу Словакия. В 22:00 часа пък Испания, която няма загубена точка и допуснат гол от началото на шампионата, среща приятната изненада на Европейското Грузия.

„Трите лъва“ не се представиха толкова убедително в груповата фаза, колкото се очакваше от тях, но все пак до момента нямат загуба. Тимът на Гарет Саутгейт ще опита за четвърти пореден голям турнир да се класира за четвъртфиналите, но срещу себе си има Словакия, която вече сензационно изненада един от силните европейски отбори – Белгия. Англичаните и словаците само веднъж са се срещали на европейско първенство. Това се случи на Евро 2016, когато направиха нулево равенство в групите.

EnglandАНГЛИЯ – СЛОВАКИЯSlovakia

Днес от 19:00 часа по БНТ 1 и БНТ 3
Гелзенкирхен, „Фелтинс Арена“
Съдия: Халил Умут Мелер (Турция)

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Англия: Пикфорд, Уокър, Стоунс, Геи, Трипиър, Мейну, Райс, Сака, Белингам, Гордън, Кейн
Наказани: няма
На картон от наказание: Фодън, Галахър, Геи, Трипиър
Селекционер: Гарет Саутгейт

Словакия: Дубравка, Пекарик, Вавро, Шкриняр, Ханко, Куцка, Лоботка, Дуда, Шранц, Боженик, Хараслин
На картон от наказание: Дуда, Шранц
Селекционер: Франческо Калцона

Баланс: 6 мача, 5 победи за Англия, 1 равенство

-------------------------------------------------------------

Безгрешната Испания се изправя срещу добре познат съперник. „Червените фурии“ играха срещу Грузия в квалификационната група и записаха победи със 7:1 като гост и 3:1 у дома. Този път играчите на Вили Саньол обаче се представят впечатляващо и вече удивиха света със сензационната си победа с 2:0 над Португалия.

За успокоение за тима на Луис де ла Фуенте може да служи фактът, че Испания спечели шест от последните си седем мача срещу Грузия. От друга страна Жорж Микаутадзе блесна с три гола в груповата фаза, оставайки под радара на противниковите защитници, които се концентрират предимно върху звездата Хвича Кварацхелия.