Германия оглави класирането в своята група "C" след лека победа с 2:0 над Украйна. Шкодран Мустафи и влезлият като резерва Бастиян Швайнайгер направиха разликата за тима, ръководен от Йоаким Льов.

Въпреки очакванията за германска доминация, Нойер първи се намеси след тежък удар на Коноплянка още в 5-ата минута.

Тимът на Йоаким Льов стигна до гол в 19-ата минута, когато  Шкодран Мустафи остана непокрит при центриране от пряк свободен удар и с глава откри резултата.

Украинците опитаха да отговорят с изстрел на Евген Качериди 8 минути по-късно, но ударът му с глава след центриране от корнер бе твърде слаб и Нойер овладя.

2 минути по-късно Сами Кедира можеше да удвои за Германия, но Андрей Пятов блокира удара му.

Защитниците на „маншафта“ се намесиха решително в 36-ата минута, когато Евген Коноплянка опита да разпечата вратата им.

Германия намали темпото през втората част, но имаше нов шанс за гол в 52-ата минута, когато Тони Кроос нацели гредата след изстрел от непосредствена близост.

Тимът на Йоаким Льов забави оборотите до края на мача и изчака съперника да се умори, разчитайки основно на контраатаки.

В продължението на срещата Германия стигна до втори гол, след като при бърза контраатака Месут Йозил намери влезлият като смяна малко по-рано Бастиян Швайнщайгер в наказателното поле, а Пятов нямаше шанс при удара му.

По този начин германците изпревариха Полша, която по-рано победи Северна Ирландия с 1:0 и оглавиха група "C".

Германия - Украйна 2:0

1:0 Мустафи (19), Швайнщайгер 2:0 (90+2)

Германия: 1 Мануел Нойер, 3 Йонас Хектор, 2 Шкодран Мустафи, 4 Бенедикт Хьоведес, 17 Жером Боатенг, 6 Сами Кедира, 8 Месут Йозил, 11 Юлиан Дракслер ( smqna.jpg  78 Андре Шурле), 18 Тони Кроос, 19 Марио Гьотце ( smqna.jpg 90 Бастиан Швайнщайгер ), 13 Томас Мюлер

Селекционер: Йоаким Льов

Украйна: 12 Андрий Пятов, 3 Йевхен Качериди, 20 Ярослав Ракитский, 13 Вяческав Шевчук, 17 Артьом Федетский, 6 Тараз Степаненко, 9 Виктор Коваленко ( smqna.jpg 74 Олександър Живченко), 16 Серхий Сидорчук, 7 Андрий Ярмоленко, jalt.jpg 10 Евген Коноплянка, 8 Роман Зозуля ( smqna.jpg 66 Йевген Селезньов)

Селекционер: Микаило Фоменко

Стадион: "Стад Пиер-Мару" (Вилньов д`Аск)

Рефер: Мартин Аткинсън, Англия