Испания отвя Турция и достигна предсрочно осминафиналите на Евро 2016, след като разгроми съперниците си с 3:0 във втори мач от Група „D“. „Ла Фурия Роха“ е едноличен лидер с 6 точки, като от последния двубой срещу Хърватия ще зависи дали ще завършат като лидери или втори в своята група.

Испанците диктуваха събитията на терена, а с 2 гола на Алваро Мората и попадение на Нолито подпечатаха успеха си.  Това бе и най-убедителната победа от началото на еврофиналите. Освен всичко възпитаниците на Висенте Дел Боске не са допускали гол на финали на Стария континент вече 18 часа и 18 минути.

Очаквано Испания доминираше, а Волкан Бабаджан изби опасен удар в долния ъгъл на Алваро Мората още в 7-ата минута.

В 11-ата минута нов удар на Мората от малкия пеналт с мъка бе избит в корнер от защитник на Турция, облизвайки гредата.

Турците трудно намираха път към наказателното поле на испанците, които успяха да нанесат своя удар в 34-ата минута. Тогава, след пробив отдясно, Нолито изсипа топката на главата на Мората, който разстреля Бабаджан – 1:0.

2 минути по-късно Турция бе на колене, след като Нолито се възполва от груба грешка в защитата им и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:0.

Малко след подновяването на играта „Ла Фурия“ направи резултата класически, след като при многоходова комбинация Жорди Алба изведе Алваро Мората, който от малкия пенал направи резултата 3:0 в 48-ата минута.

2 минути по-късно Мората бе близо до хеттрик, след като се възползва от пас на Андрес Иниеста. Ударът му с глава обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

Турция отговори с греда на Бурак Йълмъз, който успя да пробие испанската защита.

След няколкоминутен натиск „Ла Фурия“ отново взе инициативата и върна мача в удобното за нея темпо.

Арда Туран пък си навлече гнева на турските фенове, които започнаха да го освиркват след всяко докосване на топката след 66-ата минута, когато играчът забави атака на своя отбор и си позволи да отговори с жестове на феновете.

Испанците логично започнаха да пазят силите си и намалиха темпото, но въпреки това не изпуснаха владението на топката.

Две минути преди края защитниците на „Ла Фурия“ предотвратиха опасно положение за гол на Олчай Шахан , а след това доиграха срещата.

Испания - Турция 3:0

1:0 Алваро Мората 34, 2:0 Нолито 37, 3:0 Алваро Мората 48

Испания: Давид де Хеа, Жорди Алба (81- smqna.jpg Сезар Аспиликуета) , Серхио Рамос jalt.jpg , Жерар Пике, Хуанфран, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Франсеск Фабрегас (71- smqna.jpg Коке), Давид Силва (64- smqna.jpg Бруно), Алваро Мората , Нолито

Селекционер: Висенте Дел Боске

Турция: Волкан Бабаджан, Хакан Балта, Гьокхан Гьонул, Чанер Еркин, Селчук Инан (70- smqna.jpg Юнус Мали), Арда Туран, Огужан Йозякуп (62- smqna.jpg Олкай Шахан), Мехмет Топал, Хакан Чалханоглу (46- smqna.jpg Нури Шахин), Озан Туфан jalt.jpg , Бурак Йълмаз jalt.jpg

Селекционер: Фатих Терим

Стадион: "Стад де Ница"

Главен съдия: Милорад Мажич (Сърбия)