Словакия записа първата си победа на европейско първенство, след като в мач от Група "В" се наложи с 2:1 над Русия. Словаците вкараха два гола през първото полувреме на стадиона в Лил. "Сборная" направи силно второ полувреме и въпреки че вкара едно попадение в края на срещата, не съумя да стигне до успеха. Така тимът на Ян Козак продължи традицията си от последните три години да не губи два поредни мача. В първата си среща на Евро 2016 Словакия отстъпи 1:2 на Уелс.

Словаците започнаха по-уверено, но Марек Хамшик и Ян Дюрица демонстрираха неточен мерник при ударите си към руската врата, преди „сборная“ да отговори с изстрел на Фьодор Смолов встрани от рамката на Козачик. След това стражът на Словакия спаси удар с глава на Дзюба, а Смолов с удар извън наказателното поле би край вратата.

Въпреки повечето положения за Русия словаците откриха резултата. В 32-ата минута Владимир Вайс получи дълъг извеждащ пас от Марек Хамшик, освободи се от опеката на защитник и с красив удар прати топката в мрежата на Акинфеев. Десет минути по-късно Хамшик опита удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Русия. Точно преди почивката халфът на Наполи вкара гол. Отляво на наказателното поле той стреля към вратата, топката се отби в далечната греда и влезе в мрежата.

Леонид Слуцкий опита да промени развоя на мача с две смени на почивката, но въпреки това Словакия имаше повече положения в началото на второто полувреме. Първо Дуда демонстрира неточен мерник, а в 54-ата минута Акинфеев боксира в корнер след мощен удар на Роберт Мак. Шатов отговори с изстрел встрани от вратата. След това Дюрица от границата на вратарското поле блокира удар на Смолов, а при добавката Глушаков прати топката в аут.

„Сборная“ продължи да натиска и да опитва неточни далечни удари, като Мамаев не уцели вратата. Русия върна едно попадение в 80-ата минута. Резервата Денис Глушаков се разписа с глава след центриране на Олег Шатов. Пет минути по-късно Глушаков от границата на наказателното поле стреля встрани от рамката. До края на мача нов гол не падна и така Словакия стигна до успеха.

В последния си мач от групата Словакия играе срещу Англия в Тулуза на 20 юни. По същото време Русия се изправя срещу Уелс в Сент Етиен.

РУСИЯ – СЛОВАКИЯ 1:2
0:1 Владимир Вайс (32), 0:2 Марек Хамшик (45), 1:2 Денис Глушаков (80)

Русия: 1.Игор Акинфеев, 3.Игор Смолников, 14.Василий Березуцки, 4.Сергей Игнашевич, 21.Георгий Шченников, 13.Александър Головин (smqna.jpg 46-11.Павел Мамаев), 5.Роман Нойщедтер (smqna.jpg 46-8.Денис Глушаков ), 9.Александър Кокорин (smqna.jpg 75-15.Роман Широков), 17.Олег Шатов, 10.Фьодор Смолов, 22.Артьом Дзюба
Селекционер: Леонид Слуцкий

Словакия: 23.Матуш Козачик, 2.Петер Пекарик, 3.Мартин Шкъртел, 4.Ян Дюрица jalt.jpg, 15.Томаш Хубочан, 19.Юрай Куцка, 22.Виктор Печовски, 17.Марек Хамшик , 20.Роберт Мак (smqna.jpg 80-21.Михал Дюриш), 7.Владимир Вайс (smqna.jpg 72-18.Душан Швенто), 8.Ондрей Дуда (smqna.jpg 67-11.Адам Немец)
Селекционер: Ян Козак