Германия и Полша изиграха невероятно динамичен двубой, но така и не стигнаха до гол в двубоя си от Група "С", завършвайки 0:0, отбелязвайки първи мач без гол на Евро 2016. Докато първата част бе доминирана предимно от Бундестима, през второто полувреме играта се изостри и двата отбора редуваха положения пред вратите си. Положения не липсваха, но шансът пред противниковата врата не позволи на никой от съперниците да си тръгне с трите точки.

Мачът започна остро и още в първата минута Сами Кедира удари Кжищоф Мачжински в борба за топката . Само 2 минути по-късно той стана първия официално предупреден играч в мача след ново фаул, този път срещу Аркадиуш Милик.

Германия започна с типичния си стил и още в петата минута  удар с глава на Марио Гьотце профуча на опасна близост над горната греда на вратата на Лукаш Фабиански.

В 16-ата минута Томас Мюлер с Хубав Рейд в наказателното поле, намери Тони Кроос, който не успя да нанесе точен удар.

Мюлер разтърси и лявата греда на Фабиански, след като получи топката от Сами Кедира в 38-ата минута. Главният съдия обаче отсъди засада.

Началото на втората част започна с изключително бърза атака на Полша, завършила с невероятен пропуска на Аркадиуш Милик, който от малкото наказателно поле не засече с глава пас на Крушитски и ударът му мина встрани от вратата.  Марио Гьотце отговори с топовен диагонален изстрел, отразен с вещина от Фабиански.

В 58-ата минута Роберт Левандовски изпълни заучен пряк свободен удар и леко чукна кълбото към Аркадиуш Милик, чийто изстрел профуча на сантиметри от вратата. Секунди по-късно и изстрел на Левандовски бе избит.

69-ата Аркадиуш Милик направи втори фрапантен пропуск в двубоя, след като при бърза контраатака на своя отбор, се размина с топката, оставен непокрит на дузпата.

В ответната контраатака Месут Йозил накара Фабиански да се намесва решително с плътен удар от границите на наказателното поле.

Двуострата игра между двата отбора продължи до края на отбора, но до гол в една от двете врати така и не се стигна.

Нулевото равенство със сигурност елиминира Украйна от еврофиналите.

ГЕРМАНИЯ – ПОЛША 0:0

Германия: 1 Мануел Нойер, 3 Йонас Хектор, 4 Бенедикт Хьоведес, 5 Матс Хумелс, 17 Жером Боатенг jalt.jpg, 6 Сами Кедира jalt.jpg, 8 Месут Йозил jalt.jpg , 11 Юлиан Дракслер ( smqna.jpg 71 23. Марио Гомес) , 18 Тони Кроос, 19 Марио Гьотце ( smqna.jpg 66 9. Андре Шурле), 13 Томас Мюлер

Селекционер: Йоаким Льов

Полша: 22 Лукаш Фабиански, 15 Камил Глик, 3 Артур Йенджейчек, 2 Михал Паздан, 20 Лукаш Пишчек, 5 Кжищоф Мачжински jalt.jpg ( smqna.jpg 76 6. Томаш Йодловиец) , 10 Гжегож Криховяк, 11 Камил Гросицки jalt.jpg ( smqna.jpg 88 11. Славомир Пиежко jalt.jpg) , 16 Якуб Блашчиковски ( smqna.jpg 80 21. Бартош Капуцка) , 7 Аркадиуш Милик, 9 Роберт Левандовски

Селекционер: Адам Навалка