ЕВРО 2020 ЕЛИМИНАЦИОННА ФАЗА  ТВ ПРОГРАМА   ГОЛМАЙСТОРИТЕ

Дания победи Чехия с 2:1 в 1/4-финален двубой от Евро 2020 на Олимпийския стадион в Баку (Азербайджан) и ще срещне Англия или Украйна, които играят тази вечер от 22:00 часа, в битка за класиране на финала.

Срещата започна изключително добре за датчаните, които откриха резултата в петата минута с попадение на Томас Дилейни (1:0). Минути по-късно чехите се разминаха с изравнителен гол, но Патрик Шик пропусна.

Микел Дамсгор за Дания и Томаш Холеш за Чехия пропуснаха по още едно добро положение пред двамата вратари, съответно в 13-ата и 22-ата минута.

В следващия четвърт час ситуациите се редуваха и пред двамата вратари, но гол не падна, за да се стигне до 42-ата, в която Каспер Долберг простреля чешкия вратар с удар от няколко метра за 2:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна с две смени и две страхотни положения за гол, при които обаче Каспер Шмайхел спаси Дания. Само минути по късно (49') Парик Шик намали резултата за 1:2 и се изравни с Кристиано Роналдо по попадения на Евро 2020 - по пет.

До края на мача Чехия беше по-активният отбор, но Дания имаше по-чистите положения за гол.

Малко повече от десет минути след попадението на Чехия датчаните имаха чудесна възможност отново да поведат с два гола, но резервата Полсен се забави. Пет минути отново той бе изведен сам срещу вратаря на Чехия, но пропусна. Полсен пропиля и третата си добра възможност в мача в 78-ата минута, а малко след него и Йоаким Мееле беше отчаян от страхотните намеси на чешкия вратар.

До края на мача гол не падна и Дания се класира за 1/2-финал на "Уембли" в Лондон идната сряда.

ЧЕХИЯ - ДАНИЯ 1:2
0:1 Томас Дилейни (5'), 0:2 Каспер Долберг (42'), 1:2 Патрик Шик (49')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5'  ГООООЛ! Дания поведе след първия си удар към вратата на съперника. Томас Дилейни се оказа най-добре пласиран в наказателното поле и с глава откри резултата.
11'  Добра възможност за Чехия! Патрик Шик опита удар към вратата, но топката се отби в бранител на Дания и излезе в корнер.
13'  Моментален отговор на Дания! Микел Дамсгор излезе сам срещу Шмайхел и опита да пусне топката покрай него, но защитник на чехите притича и изчисти пред голлинията.
22'  Невероятен шанс за Чехия! Томаш Холеш достигна до топката вдясно от вратата и стреля от малък ъгъл, но Шмайхел плонжира и отби удара му.
26' Томаш Соучек опита удар с глава след центриране от корнер, но топката премина встрани.
28' Мартин Брайтуайт нахлу по дясното крило и стреля, но покрай гредата.
34' Многоходова атака на Дания завърши с пас към Йенс Стригер Ларсен, но вратарят на Чехия Томаш Вацлик излезе и улови.
35' Шанс за Чехия! Томаш Соучек опита ножичен удар, но не намери топката, тя попадна у Томаш Холеш, но шутът му беше твърде слаб.
37' Микел Дамсгор проби по дясното крило и стреля, но Вацлик бе на поста си и отби.
42' ГОООООЛ за Дания! Каспер Долберг заби топката в мрежата от няколко метра след неверояен пас с външен фалц от лявото крило на Йоаким Мееле.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
46'  Невероятен шанс за Чехия! Резервата Михаел Крменчик стреля, но Шмайхел отби с една ръка.
47'  Нова възможност за Чехия и пак Шмайхел е на поста си и показва класа след удар на Антонин Барак.
49'  ГОООООЛ за Чехия! Патрик Шик намалява резултата с удар от около десет метра и връща интригата в мача.
62'  Страхотна възможност за Дания! Резервата Юсуф Полсен получи топката в наказателното поле, опита удар, но се забави и беше блокиран от Томаш Соучек.
67'  Пореден шанс за Юсуф Полсен, който бе изведен сам срещу Вацлик, но не успя да го преодолее.
74' Опасно центриране към вратата на Дания, топката е насочена към Томаш Соучек, но Шмайхел протегна ръка и я изби.
78'  Възможност за Дания! Юсуф Полсен намери топката от границата на наказателното поле и стреля, но Вацлик пак не допусна изненада.
82'  Какъв пропуск на Дания! Йоаким Мееле се озова сам срещу Вацлик и стреля, но вратарят пак се оказа последна преграда пред гола.
90' Шест минути продължение на двубоя.
90+6' Край на мача!

ЧЕХИЯ:  1. Томаш Вацлик - 5. Владимир Цоуфал, 3. Ондрей Челустка  (65 4. Якуб Брабец) , 6. Томаш Калаш , 18. Ян Борил - 12. Лукаш Масопуст (46  11. Михаел Крменчик ), 9. Томаш Холеш (46  14. Якуб Янкто), 15. Томаш Соучек, 13. Петър Шевчик (80  8. Владимир Дарида), 7. Антонин Барак - 10. Патрик Шик  (79  20. Матей Видра)
Резерви: 16. Алеш Мандуш, 23. Томаш Кубек, 2. Павел Кадержабек, , 17. Давид Зима, , 21. Алекс Крал, 24. Томаш Пекхарт, 25. Якуб Пешек

ДАНИЯ: 1. Каспер Шмайхел - 17. Йенс Стригер Ларсен (70  18. Даниел Вас), 6. Андреас Кристенсен (81  2. Йоаким Андерсен, 4. Симон Кяер, 3. Яник Вестергор, 5. Йоаким Мееле - 8. Томас Дилейни  (81  24. Матиас Йенсен ), 23. Пиер-Емил Хьойберг, 9. Мартин Брайтуайт, 14. Микел Дамсгор (59 15. Кристиан Норгард) - 12. Каспер Долберг  (59  20. Юсуф Полсен)
Резерви: 16. Йонас Льосъл, 22. Фредрик Рьонол, , 7. Роберт Сков, 11. Андреас Сков Олсен, 13. Матиас Йоргенсен, ,19. Йонас Уинд, , 21. Андреас Корнелиус,

Стадион: "Олимпийски", Баку
Съдия: Бьорн Кайперс (Нидерландия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия