ЕВРО 2020 ЕЛИМИНАЦИОННА ФАЗА  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Дания победи Уелс с 4:0 в 1/8-финал от Евро 2020 на "Йохан Кройф Арена" и в следващата фаза ще срещне спечелилия битката между Нидерландия и Чехия, която е утре от 19:00 часа на "Пушкаш Арена" в Букурещ.

Двубоят тази вечер в Амстердам започна с натиск на Уелс, но Мефъм и Гарет Бейл не успяха да отбележат в началните минути.

Дания отправи първия си удар едва в 19-ата минута, но по-малко от 10 след това вече водеше в резултата. Каспер Долберг откри резултата с хубав удар в 27-ата минута (1:0), а пет по-късно отново той пропусна от добра позиция. В края на полувремето и Йоаким Мееле не успя да преодолее Дани Уорд за втори път в мача от много изгодна позиция.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Датчаните все пак успяха да вкарат втори гол в срещата и той падна минути след почивката. Каспер Долберг  се възползва от лошо изчистена топка в отбраната на Уелс и отблизо удвои резултата (2:0).

В следващите минути Уелс опита да промени резултата, но Рамзи и Джеймс не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника.

Дания не позволи на британците да помислят за нещо повече в мача и взе инициативата в края, отбелязвайки два гола, дело на  Йоаким Мееле (89') за 3:0 и Мартин Брайтуайт (90+6') за крайното 4:0. Последният удари и греда минути преди това, а Уелс доигра мача с човек по-малко след директен червен картон на Хари Уилсън в 90-ата минута.

УЕЛС - ДАНИЯ 0:4
0:1 Каспер Долберг (27'), 0:2 Каспер Долберг (48'), 0:3 Йоаким Мееле (89'), 4:0 Мартин Брайтуайт (90+6')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
5' Първи удар в мача! Шут на Мефъм към вратата на Дания рикошира в Кяер и излезе в корнер.
10'  Още една добра възможност за Уелс, Бейл стреля, но покрай вратата.
18'  Първи точен удар в мача! Даниел Джеймс отправи изстрел към Шмайхел, но той се справи без проблем.
19' Първи опит и на Дания! Удар и корнер за "червения динамит".
24' Вестергор засече с глава центриране от корнер, но стреля слабо над вратата.
27' ГООООЛ за Дания! Каспер Долберг получи на границата на наказателното поле и прониза вратата на Уелс с удар в левия ъгъл!
32'  Страхотен шанс за Дания! Микел Дамсгор проби по лявото крило и пусна топката към Каспер Долберг, но той опита да преодолее Уорд с лек удар с пета и сгреши.
45'  Пореден пропуск за датчаните! Йоаким Мееле опита да вкара от няколко метра, но вратарят на Уелс изби в корнер.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48'  ГООООЛ за Дания! Отбраната на Дания не успя да изчисти добре топката, тя попадна у Каспер Долберг, който я вкара във вратата със силен удар.
55' Контраатака на Уелс! Рамзи нахлу по дясното крило и опита подаване, но топката е изчистена.
59' Чудесна възможност за Уелс! Даниел Джеймс стреля силно, но топката се отби в бранител на Дания.
67' Йенсен опита центриране към вратата на Уелс, но завъртя топката и тя прелетя заплашително покрай гредата.
78' Поредица от смени в двата отбора.
80' Андреас Корнелиус получи пред наказателното поле и тръгна между трима, но е фаулиран. Мартин Брайтуайт стреля от фаул, но над вратата.
83' Нов шанс за Дания! Брайтуайт центрира, но топката се отби в крака на бранител и излезе в корнер.
86'  ГРЕДА за Дания! Корнелиус стреля, вратарят на Уелс отби, а Брайтуайт  удари лявата му греда при опита за добавка.
89'  ГООООЛ за Дания! Йоаким Мееле нахлу по дясното крило, залъга съперник и насочи топката в мрежата за 3:0.
90'  Уелс остава с човек по-малко заради директен червен картон на Хари Уилсън за нарушение срещу Йоаким Мееле.
90+6' ГОООООЛ на Дания! Мартин Брайтуайт вкара за 4:0 след пас на Корнелиус.
Дания не позволи на съперника да помисли за нещо повече в мача и взе инициативата в края, но се размина с отбелязване на трети гол.
90+7' Край на мача.

УЕЛС: 12. Дани Уорд - 14. Конър Робъртс  (40'  3. Неко Уилямс), 6. Джо Родън , 22. Крис Мефъм, 4. Бен Дейвис - 20. Даниел Джеймс (78 9. Тайлър Робъртс) , 16. Джо Морел (60 8. Хари Уилсън ) , 7. Джо Алън, 11. Гарет Бейл , 10. Аарън Рамзи - 13. Кийфър Муур  (78  19. Дейвид Брукс)
Резерви: 1. Уейн Хенеси, 21. Адам Дейвис, 2. Крис Гънтър, , 5. Том Локиър, 24. Бен Кабанго,, 18. Джони Уилиямс, , 23. Дилън Левит, 26. Матю Смит

ДАНИЯ: 1. Каспер Шмайхел - 17. Йенс Стригер Ларсен (77 26. Николай Бойлесен) , 6. Андреас Кристенсен, 4. Симон Кяер  (77  25. Андерс Кристиансен), 3. Яник Вестергор, 5. Йоаким Мееле  - 23. Пиер-Емил Хьойберг, 8. Томас Дилейни (60   24. Матиас Йенсен)- 14. Микел Дамсгор (60   15. Кристиан Норгард) , 9. Мартин Брайтуайт , 12. Каспер Долберг   (69   21. Андреас Корнелиус)
Резерви: 16. Йонас Льосл, 22. Фредерик Рьонов, 13. Матиас Занка Йоргенсен, 7. Роберт Сков, 11. Андреас Сков Олсен, 19. Йонас Винд

Стадион: "Йохан Кройф Арена", Амстердам
Съдия: Даниел Зийберт (Германия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия