ГРУПА „F“ - ТУК   ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Франция надви Германия с 1:0 в Мюнхен и започна с победа в група "F" на Евро 2020. Матс Хумелс си вкара нелеп автогол в 20-ата минута и той се оказа достатъчен за успеха на световния шампион, който показа класа и вкара още две попадения чрез Килиан Мбапе и Карим Бензема, но те бяха отменени заради засади. В другата среща по-рано европейския първенец Португалия разби Унгария с 3:0 с късни голове.

Парапланерист се приземи на терена преди първия съдийски сигнал, а това не е било предвидено в програмата за срещата, която обаче не се забави.

Германците първи отправиха удар в 4-ата минута след центриране на Тони Кроос от фаул и игра с глава на Матс Хумелс, но топката не намери очертанията на френската врата. Последваха минути на здрава битка по целия терен, а в 16-ата минута Пол Погба можеше да се разпише с глава след центриране от корнер, но прати топката над вратата. Секунди по-късно Килиан Мбапе финтира защитник и шутира силно, но Мануел Нойер се намеси и спаси.

"Петлите" вдигнаха оборотите и в 20-ата минута Пол Погба даде прехвърлящ пас към Люка Ернандес, който центрира и Матс Хумелс си вкара неспасяем автогол за 1:0. Секунди по-късно Томас Мюлер можеше да изравни след центриране отляво, но ударът му с глава не намери целта. Тони Кроос получи чудесна възможност да изпълни два преки свободни удара пред наказателното поле, но в първия случай шутира в стената, а при втория прати топката над вратата.

В 38-ата минута Серж Гнабри центрира в пеналта на французите, където се получи разбъркване и Илкай Гюндоган опита удар, но след рикошет топката излезе в аут. До края на полувремето играта продължи на високи обороти с атаки към двете врати, но без голови положения.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

И след почивката играта продължи да бъде динамична, а в 52-ата минута Рабио се измъкна по лявото крило зад защитата на Бундестима, напредна в наказателното поле и шутира, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут. Две минути по-късно след центриране на Госенс отляво Серж Гнабри направи сериозен пропуск от добра позиция, шутирайки над вратата.

В 67-ата минута Килиан Мбапе прати топката във вратата след серия от финтове в наказателното поле и красив фалцов удар, но голът не бе зачетен заради засада при паса към голмайстора, а това бе потвърдено и от ВАР. Десетина минути по-късно Мбапе надбяха Хумелс за топката, но защитникът го спря със шпагат в наказателното поле, а съдията прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

В 85-ата минута французите организираха бърза контраатака, при която Мбапе асистира за гол на Карим Бензема, който не бе зачетен след намесата на ВАР заради засада. Финалният щурм на немците не даде резултат и "петлите" се поздравиха с успеха.

В следващия кръг Франция се изправя срещу аутсайдера в групата Унгария, а Германия ще играе с европейския първенец Португалия.

ФРАНЦИЯ - ГЕРМАНИЯ 1:0
1:0 Матс Хумелс (20-автогол)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - Тони Кроос центрира от пряк свободен удар и Матс Хумелс игра с глава, но прати топката над вратата
10 - Футболистите на Льов играят повече с топката, липсват сериозни положения пред двете врати
15 - Бенжамен Павар центрира остро по земя отдясно и защитник изчисти в корнер
16  - След центрирането от корнера Пол Погба отправи удар с глава над вратата
17 - Килиан Мбапе финтира защитник и шутира силно, но Мануел Нойер се намеси и спаси
20 - АВТОГОЛ на Германия! Пол Погба даде прехвърлящ пас към Люка Ернандес, който центрира и Матс Хумелс си вкара неспасяем автогол за 1:0
21 - Топката бе центриране отляво в наказателното поле на французите и Томас Мюлер пропусна с глава да изравни от близка дистанция
25 - Тони Кроос шутира от пряк свободен удар пред наказателното поле право в стената
27 - Кроос отново имаше шанс да изпълни фаул пред пеналта, но този път прати топката над вратата
29 - Кимих нахлу в наказателното поле, но бе повален от Кимпембе. Футболистът претендира поне за корнер, но съдията Карлос дел Серо бе на друго мнение
36 - Килиан Мбапе нахлу отляво в наказателното поле, но топката бе изчистена в корнер
38 - Серж Гнабри центрира в пеналта на французите, където се получи разбъркване и Илкай Гюндоган опита удар, но след рикошет топката излезе в аут
41 - Бензема получи пас зад немската зашита, но не отигра добре топката и бранителите изчистиха топката напред
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Сериозна битка за топката по целия терен
52 - ГРЕДА за Франция! Рабио се измъкна по лявото крило зад защитата на Бундестима, напредна в наказателното поле и шутира, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут
54 - След центриране на Госенс отляво Серж Гнабри направи сериозен пропуск от добра позиция, шутирайки над вратата
56 - Гнабри получи страхотен извеждащ пас в наказателното поле, но Лорис се намеси решително
58 - Опасно центриране отдясно и Госенс връхлетя върху изпреварилия го за топката Павар, а след това се стигна до удар на Тони Кроос, но вече имаше съдийски сигнал за нарушение в атака
63 - Германия притиска Франция и стигна до два корнера пред вратата на Лорис, но те не доведоха до опасност
67 - Килиан Мбапе прати топката във вратата след серия от финтове в наказателното поле на Германия, но голът не бе зачетен заради засада при паса към голмайстора, а това бе потвърдено и от ВАР
76 - Кимих центрира от десния фланг и Лорис хвана топката без проблеми
78 - Мбапе надбяха Хумелс за топката, но защитникът го спря със шпагат в наказателното поле, а съдията прецени, че няма основания да отсъди дузпа
85 - Страхотна контраатака на "петлите" и пас на Мбапе за гол на Карим Бензема, но ВАР се намеси и не зачете попадението заради засада
88 - Лерой Сане изпълни пряк свободен удар и прати топката над вратата
90+7 - Край на мача! Франция победи Германия с 1:0 в Мюнхен и започна Евро 2020 с победа.

Франция: 1. Юго Лорис, 2. Бенжамен Павар, 3. Преснел Кимпембе, 4. Рафаел Варан, 21. Лука Ернандес, 14. Адриан Рабио (90+4 11. Усман Дембеле), 13. Нголо Канте, 6. Пол Погба, 7. Антоан Гризман, 10. Килиан Мбапе, 19. Карим Бензема (89 12. Корентен Толисо)
Резерви: 16. Стийв Манданда, 23. Майк Менан, 5. Клеман Лангле, 8. Тома Лемар, 9. Оливие Жиру, 11. Усман Дембеле, 12. Корентен Толисо, 15. Курт Зума, 18. Лука Дин, 20. Кингсли Коман, 22. Висам Бен Йедер, 25. Жул Кунде
Селекционер: Дидие Дешан

Германия: 1. Мануел Нойер, 4. Матиас Гинтер (87 23. Емре Джан), 5. Матс Хумелс, 2. Антонио Рюдигер,  6. Йошуа Кимих , 21. Илкай Гюндоган, 8. Тони Кроос, 20. Робин Госенс (87 9. Кевин Фоланд), 7. Кай Хавертц (74 19. Лерой Сане), 10. Серж Гнабри (74 11. Тимо Вернер), 25. Томас Мюлер
Резерви: 12. Бернд Лено, 22. Кевин Трап, 3. Марсел Халщенберг, 9. Кевин Фоланд, 11. Тимо Вернер, 15. Никлас Зюле, 16. Лукас Клостерман, 17. Флориан Нойхаус, 19. Лерой Сане, 23. Емре Джан, 24. Робин Кох, 26. Кристиан Гюнтер
Селекционер: Йоахим Льов

Мюнхен, стадион "Алианц Арена"
Съдия: Карлос дел Серо Гранде (Испания)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ