УЕФА обяви имената на реферите,  които ще ръководят четвъртфиналите на европейското първенство.

Любопитното е, че германецът Феликс Брих ще свири мача Англия – Украйна. Неговите сънародници отпаднаха от шампионата след загуба с 0:2 от „трите лъва“.

Само един от назначените съдии е от страна, която продължава в турнира. Това е Майкъл Оливер от Англия, който ще ръководи срещата между Швейцария и Испания. Тя обаче е от противоположния на Англия поток.

Мачът Белгия – Италия е поверен на словенеца Славко Винчич. Нидерландецът Бьорн Кайпер пък е главен съдия на Чехия – Дания. Той е смятан и за основен фаворит да свири финалната среща.

В петък има два четвъртфинала: Швейцария – Испания и Белгия – Италия. В събота са останалите два: Чехия – Дания и Англия – Украйна.