"Ла Фурия" и скандинавците поделиха по точка на "Ла Картуха" и останаха зад Словакия

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 3

ГРУПА „E“ - ТУК   ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Трикратният европейски шампион Испания се издъни и завърши 0:0 с Швеция на стадион "Ла Картуха" в Севиля за първия им мач от група "Е" на Евро 2020. В другата среща от тази група по-рано Словакия надви изненадващо Полша с 2:1 в Санкт Петербург.

"Ла Фурия" имаше инициативата с изумителните 86% владеене на топката срещу 14% за противника през първата част, в която и двата тима направиха грандиозни прпуски. Още в 7-ата минута Даниел Олмо нанесе първия опасен удар от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. Четири минути след това Коке центрира от пряк свободен удар, но защитата на скандинавците се справи със ситуацията. В 16-ата минута Дани Олмо отправи удар с глава от близка дистанция, но вратарят Олсен изби с една ръка. Шест минути по-късно Коке се озова на добра позиция в наказателното поле и шутира покрай вратата на Олсен.

В 29-ата минута отново Коке имаше шанс да се разпише, нахлувайки на скорост в пеналта и засичайки подаване на Даниел Олмо, но пати топката над вратата. Десетина минути след това Алваро Мората направи фрапантен пропуск, след като бе изведе сам срещу вратаря Робин Олсен, но прати топката покрай страничната греда. В 41-ата минута и шведите имаха страхотен шанс да поведат, но удариха греда. Александър Исак навлезе в наказателното поле, финтира защитник и шутира, а топката се удари в крака на Маркос Йоренте и след това в страничната греда. В последната минута на полувремето Робин Олсен спаси далечен удар на Даниел Олмо.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след почивката Алваро Мората се озова на добра позиция и направи нов пропуск пред шведската врата. Испанците продължаваха да натискат, а шведите имаха шанс да ги изненадат неприятно в 61-ата минута при контраатака. Александър Исак финтира трима бранители в наказателното поле и изведе Маркус Берг на чудесна позиция, а той не успя да засече топката във вратата.

В 73-ата минута Маркос Йоренте не позволи на топката да излезе в аут и я върна към Даниел Олмо, който отправи силен удар по земя, но той бе блокиран от защитник. Натискът на "Ла Фурия" се засили към края и в 90-ата минута Сарабия центрира в наказателното поле, а Жерард Морено отправи удар с глава, но Робин Олсен се намеси решително и спаси. Три минути след това Жорди Алба получи топката зад защитата и центрира опасно, но Пабло Сарабия не го очакваше и не успя да нанесе добър удар, а Робин Олсен за пореден път се намеси и осигури точката за Швеция.

ИСПАНИЯ - ШВЕЦИЯ 0:0

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата.
3 - Феран Торес центрира отдясно в наказателното поле на шведите и Микаел Лустиг изчисти топката в корнер
5 - Испанците имат инициативата и са се настанили в половината на съперника
7 - Даниел Олмо шутира от границата на наказателното поле, но не намери целта
11 - Коке центрира от пряк свободен удар, но защитата на скандинавците се справи и изчисти топката напред
16 - Дани Олмо отправи удар с глава от близка дистанция, но вратарят Олсен изби с една ръка
23 - Коке се озова на добра позиция в наказателното поле и шутира покрай вратата на Олсен
29 - Дани Олмо центрира отляво и нахлулият на скорост Коке засече топката в наказателното поле, но я прати над вратата
35 - Унай Симон изби топката в корнер при опит за центриране на Маркус Берг, след което топката можеше да влети във вратата под напречната греда
36 - Емил Форсберг центрира от корнер и след разбъркване испанските защитници се справиха със ситуацията
38 - Жорди Алба изведе чудесно Алваро Мората, който излезе очи в очи с Робин Олсен, но прати топката покрай вратата
41 - ГРЕДА за Швеция! Грандиозен пропуска и за шведите, след като Александър Исак навлезе в наказателното поле, финтира защитник и шутира, а топката се удари в крака на Маркос Йоренте и след това в страничната греда
44 - Родри шутира от далечна дистанция и след рикошет топката излиза в корнер
45 - Робин Олсен спаси след мощен далечен удар на Даниел Олмо
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Ларсон центрира от пряк свободен удар и испанската защита го проспа, но Лустиг не успя да отиграе топката
50 - Нов пропуск на Алваро Мората след шут от границата на наказателното поле
61 - Страхотна контраатака и голям пропуск на шведите. Александър Исак финтира трима бранители в наказателното поле и изведе Маркус Берг на чудесна позиция, а той не успя да засече топката във вратата
73 - Маркос Йоренте не позволи на топката да излезе в аут и я върна към Даниел Олмо, който отправи силен удар по земя, но той бе блокиран от защитник
78 - Пабло Сарабия центрира опасно и Робин Олсен боксира топката
90 - Сарабия центрира в наказателното поле и Жерард Морено отправи удар с глава, а Робин Олсен се намеси решително и спаси
90+3 - Жорди Алба получи топката зад защитата и центрира опасно, но Пабло Сарабия не го очакваше и не успя да нанесе добър удар, а Робин Олсен за пореден път се намеси
90+5 - Центриране от корнер и неточен удар с глава на Жерард Морено
90+6 - Край на мача! Испания се издъни у дома и завърши 0:0 срещу Швеция на старта на Евро 2020

Испания: 23. Унай Симон, 18. Жорди Алба -к, 24. Аймерик Лапорт, 4. Пау Торес,6. Маркос Йоренте, 16. Родри (65 10. Тиаго Алкантара), 26. Педри, 8. Коке (87 17. Фабиан Руис), 19. Дани Олмо (74 21. Микел Оярсабал), 7. Алваро Мората (65 22. Пабло Сарабия),11. Феран Торес (74 9. Жерард Морено)
Резерви: 1. Давид Де Хеа, 20. Адама Траоре, 22. Пабло Сарабия, 2. Сесар Аспиликуета, 21. Микел Оярсабал, 14. Хосе Гая, 9. Жерард Морено, 12. Ерик Гарсия, 10. Тиаго Алкантара, 17. Фабиан Руис, 13. Роберт Санчес, 3. Диего Йоренте
Селекционер: Луис Енрике

Швеция: 1. Робин Олсен, 2. Микаел Лустиг (75 16. Емил Крафт), 3. Виктор Линдельоф, 24. Маркус Даниелсон, 6. Лудвиг Аугустинсон, 7. Себастиан Ларсон -к, 20. Кристофер Олсон (84 26. Йенс Каюсте), 8. Албин Екдал, 10. Емил Форсберг (84 5. Пиер Бенгтсон), 9. Маркус Берг (68   22. Робин Куайсон), 11. Александър Исак (69   17. Виктор Клаесон)
Резерви: 12. Карл-Йохан Йонсон, 23. Кристофер Нордфелдт, 16. Емил Крафт, 15. Кен Сема, 5. Пиер Бенгтсон, 17. Виктор Клаесон, 18. Понтус Янсон, 14. Филип Хеландер, 13. Густав Свенсон, 22. Робин Куайсон, 25. Карл Хенрик Ларсон, 26. Йенс Лист Каюсте
Селекционер: Яне Андерсон

Севиля, стадион "Ла Картуха"
Съдия: Славко Винчич (Словения)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ