ГРУПА „Е“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Швеция победи с 1:0 Словакия в мач от втория кръг на група "Е" на Евро 2020. Играчите на Яне Андерсон надделяха с попадение от дузпа в 77-ата минута и излязоха начело в класирането с 4 точки. Загубилият днес тим има 3, а Испания е с 1, но по-късно се изправя срещу Полша, която няма актив.

Първото полувреме на двубоя не предложи почти никакви емоции, а зрителите изгледаха доста скучни 45 минути.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След паузата обаче шведите се развихриха. Влезлите в игра Клаесон и Куаисон промениха много облика на "Тре Кронур" и положенията пред вратата на Словакия започнаха да се редят. Дубравка се намеси решително на два пъти, но точно той бе виновникът за дузпата за Швеция в 77-ата минута. Стражът на словаците фаулира Куаисон в наказателното поле и реферът Зиберт посочи бялата точка. Емил Форсберг се нагърби с изпълнението на наказателния удар и реализира с отличен удар.

До края Словакия опита, но така и не успя да стигне да изравнително попадение. В последните секунди тимът имаше претенции за дузпа, но те не бяха уважени от германския рефер. Съдията в този двубой имаше двама български помощници в бригадата си - Георги Кабаков и Мартин Маргаритов.

Словаците започнаха турнира с изненадваща победа над Полша, а втори успех ще им гарантира място на 1/8-финалите. Шведите пък направиха равен с Испания и ще преследват също успех, който да ги доближи до елиминациите.

Швеция - Словакия 1:0
1:0 Емил Форсберг (77-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Куцка засече с глава центриране от корнер на Хамшик, но прати топката покрай вратата
30- Спокоен футбол и без положения пред вратите
45- Край на първото полувреме
_______________
46- Начало на второто полувреме
58- Куцка засече отлично центриране от пряк свободен удар, а Робин Олсен направи невероятно спасяване. Впоследствие се оказа, че играчът на Словакия е бил в засада
59- Ларсон центрира остро в наказателното поле, където Аугустинсон насочи във вратата с глава от близка дистанция, но Дубравка с чудесна намеса изби в корнер
60- Удар с глава след центрирането от ъгловия удар, а топката по чудо не навести вратата на Словакия
75- Дузпа за Швеция! Исак изведе Куаисон в наказателното поле, Дубравка се хвърли и фаулира играча на "Тре кронур"
77- ГОЛ ЗА ШВЕЦИЯ! Емил Форсберг се нагърби с изпълнението на наказателния удар и реализира с отличен удар!
90+5- Край на мача

Швеция: 1. Робин Олсен, 2. Микаел Лустиг, 3. Виктор Линдельоф, 24. Маркус Даниелсон, 6. Лудвиг Аугустинсон (88-5.Пиер Бенгтсон), 7. Себастиан Ларсон, 20. Кристофер Олсон(64-17.Виктор Клаесон), 8. Албин Екдал (88-13.Густав Свенсон), 10. Емил Форсберг (90+3- 16.Емил Крафт), 9. Маркус Берг (64-22.Робин Куаисон), 11. Александър Исак
Резерви: 12.Карл-Йохан Йонсон, 23.Кристофър Нортфелд, 5.Пиер Бенгтсон, 13.Густав Свенсон, 14.Филип Хеландер, 15.Кен Сема, 16.Емил Крафт, 17.Виктор Клаесон, 18.Понтус Янсон, 21.Деян Кулушевски, 22.Робин Куаисон, 26.Йенс Каюсте
Селекционер: Яне Андерсон

Словакия: 1. Мартин Дубравка, 2. Петер Пекарик (65-18.Лукаш Харашлин), 5. Любомир Сатка, 14. Милан Шкриняр, 15. Томаш Хубочан (84-16.Давид Ханцко), 19. Юрай Кучка, 13. Патрик Хорошовски (84-21.Мичал Дуриш), 24. Мартин Кошчелник, 17. Марек Хамшик (77-11.Лацло Бенеш), 20. Роберт Мак (77-7.Владимир Вайс), 8. Ондрей Дуда
Резерви: 12.Душан Куцяк, 23.Марек Родак, 4.Мартин Валиент, 6.Ян Гредуш, 7.Владимир Вайс, 9.Роберт Боженик, 11.Лацло Бенеш, 16.Давид Ханцко, 18.Лукаш Харашлин, 21.Мичал Дуриш, 22.Станислав Лоботка, 25.Якуб Хромада
Селекционер: Стефан Таркович

Съдия: Даниел Зиберт (Германия)
Стадион: "Газпром Арена", Санкт Петербург
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ