ГРУПА „А“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Уелс и Швейцария завършиха при резултат 1:1 своя двубой от група "А" на Евро 2020. На стадион "Олимпийски" в Баку Бреел Емболо се разписа за "кръстоносците", а Кийфър Муур бе точен за "драконите". Така двата тима заемат второто място в класиране с по 1 точка, а лидер е Италия с 3. "Адзурите" победиха Турция с 3:0 в откриващия двубой на първенството.

Първото полувреме на двубоя в Баку не предложи много опасности пред двете врати. Двамата вратари се намесиха по веднъж и това бе всичко интересно за 45 минути.

В 15-ата минута Кийфър Мур засече центриране отляво и насочи отлично с глава топката към вратата на швейцарците, но Зомер демонстрира рефлекс и изби. Шар пък стори същото пред вратата на Уелс, но Уорд изби.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Ситуацията стана коренно различна през второто полувреме.Момчетата на Владимир Петкович започнаха отлично и реализираха още в 49-ата минута. Шакири изпълни корнер, а Бреел Емболо засече с глава и откри резултата.

Малко по-късно голмайсторът можеше да предреши изхода на срещата, но диагоналният му удар не намери очертанията.

"Драконите" се втурнаха да изравняват и успяха да го сторят в 74-ата минута. След късо изпълнение на корнер Джо Морел центрира в полето на Швейцария, а там Кийфър Муур засече с глава топката и я прати в мрежата - 1:1.

В края на мача влезлият като резерва Гавранович вкара топката във вратата на Уелс, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Уелс - Швейцария 1:1
0:1 Бреел Емболо (49), 1:1 Кийфър Муур (74)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- Кийфър Мур засече центриране отляво и насочи отлично с глава топката към вратата на швейцарците, но Зомер демонстрира рефлекс и изби
22- Фабиан Шар стигна до топката след центриране от ъглов удар и технично насочи кълбото към вратата, но Дани Уорд спаси
45- Емболо успя да задържи топката в наказателното поле на Уелс, пусна на връхлитащия Сеферович, който обаче прати топката над вратата от близка дистанция
45+2- Край на първото полувреме
________________
46- Начало на второто полувреме
49- ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Шакири изпълни корнер, а Бреел Емболо засече с глава и реализира - 1:0!
65- Емболо стреля технично по диагонала, но топката мина покрай дясната греда
74- ГОЛ ЗА УЕЛС! След късо изпълнение на корнер Джо Морел центрира в полето на Швейцария, а там Муур засече с глава топката и я прати в мрежата!
84- Отменен гол! влезлият като резерва Гавранович прати топката във вратата на Уелс, но попадението правилно бе отменено заради засада
90+4- Край на мача

WalesУЕЛС: 12.Дани Уорд, 14.Конър Робъртс, 6.Джо Родън, 4.Бен Дейвис, 22. Крис Мефам, 16.Джо Морел, 7.Джо Алън, 10.Аарън Рамзи (90+3- 15. Итън Ампаду), 20.Даниел Джеймс (74-19.Дейвид Брукс), 13.Кийфър Муур, 11.Гарет Бейл
Резерви: 1.Уейн Хенеси, 21.Адам Дейвис, 2.Крис Гънтър, 3.Нико Уилямс, 5.Том Локиер, 8. Хари Уилсън, 9.Тайлър Робъртс, 15. Итън Ампаду, 17.Рис Норингтън-Дейвис, 18.Джони Уилямс, 19.Дейвид Брукс, 23.Дилън Левин
Треньор: Робърт Пейдж

SwitzerlandШВЕЙЦАРИЯ: 1.Ян Зомер, 2.Кевин Мбабу, 4.Нико Елведи,22.Фабиан Шар, 5.Мануел Аканджи, 13.Рикардо Родригес, 10.Гранит Джака, 8.Ремо Фройлер, 7.Бреел Емболо, 23. Джердан Шакири (66-6.Денис Закариа), 9.Харис Сеферович (84-9.Марио Гавранович)
Резерви: 12.Ивон Мвого, 21.Йонас Омлин, 3.Силван Видмер, 6.Денис Закариа, 11.Рубен Варгас, 14.Стивън Цубер, 15.Джибрил Соу, 16. Кристиан Фаснахт, 17. Лорис Бенито, 18.Адир Мехмеди, 19.Марио Гавранович, 25.Ерай Кьомерт
Треньор: Владимир Петкович

Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)
Стадион: “Олимпийски”, Баку

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение