Швейцария размаза Лихтенщайн със 7:0 в приятелска среща, която е част от подготовката на „кръстоносците“ за Европейското първенство от 11 юни до 11 юли.

Марио Гавранович (19, 75, 79) се отличи с хеттрик, Кристиан Фаснахт (46, 70) се разписа два пъти, Ноа Фрик от гостите си вкара автогол в 57-ата минута, а Едмилсон Фернандес (85) оформи крайния резултат на стадиона в Санкт Гален.

Първият мач на швейцарците от шампионата на Стария континент е на 12 юни срещу Уелс в азербайджанската столица Баку, а другите тимова в групата са Италия и Турция, чийто отбор победи днес Молдова с 2:0 след попадения на Бурак Йълмаз (58) и Дженгис Юндер (77). Турците откриват Европейското срещу „скудара адзура“ на 11 юни в Рим.