Световният шампион Себастиан Фетел спечели шестата си победа за сезона, след като спечели без проблем Гран При на Валенсия и затвърди доминацията си през 2011 г. Пилотът на Ред Бул се възползва от първата си стартова позиция и не изпусна водачеството да края. Втори завърши Фернандо Алонсо с Ферари, който изпревари Марк Уебър след третото влизане в бокса.

Люис Хамилтън с Макларън избра по-успешна стратегия и финишира на четвърто място пред Фелипе Маса с Ферари. Бразилецът предпочете по-дълги периоди между влизанията си в бокса и това му попречи да завърши пред двата болида на Макларън. Шести финалната линия пресече Дженсън Бътън, който в края на състезанието имаше проблем със системата КЕРС.

Нико Розберг с Марцедес зае седмото място, въпреки че за кратко води битка с Хайме Алгерсуари. Испанският пилот на Торо Росо направи впечатляващо състезание и завърши в зоната на точките, въпреки че тръгна от 18-а позиция на стартовата решетка. В последните обиколки Алгерсуари удържа Адриан Сутил с Форс Индия. Челната десетка бе оформена от Ник Хайдфелд с Рено.

Серхио Перес със Заубер заложи на уникална стратегия с един питстоп, но остана на 11-о място. Надеждите на Михаел Шумахер за спечелване на точки бяха попарени при контакт с Витали Петров при излизането от бокса при първото му спиране за смяна на гуми. Заради счупеното предно крило германецът отново посети питстопа и остана едва на 17-о място. Петров, който стартира слабо, финишира 15-и./БЛИЦ