Филаделфия Флайърс ще играе на финал в НХЛ за първи път от 13 години, след като в мач от Източната Конференция се наложи с 4:2 над Монреал Кънейдиънс и спечели серията с 4:1.

Монреал взе ранен аванс с гол на Брайън Джонта още в първата минута, но скоро след това Майк Ричардс изравни. Арън Ейщъм и Джеф Картър се разписаха в рамките на 84 секунди във втората част и почти гарантираха успеха на тима си.

Скот Гомес върна едно попадение за Кънейдиънс през третата част, но надеждите Монреал за изравнителен гол бяха попарени от гол на Джеф Картър 23 секунди преди края на мача на празна врата.

Така на финала на НХЛ Филаделфия Флайърс ще се изправи срещу Чикаго Блекхоукс. Двата тима не са печелили Купа Стенли от десетилетия. За последно Чикаго бе шампион през 1961 г., когато в НХЛ са участвали едва 6 отбора, а Филаделфия дори не е бил създаден. Флайърс не е вдигал трофея от двете си поредни титли през 1974 и 1975 г. Тогава клубът празнуваше 10 години от основаването си.

Филаделфия Флайърс – Монреал Кънейдиънс 4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
В серията: 4:1