Вратарят Майк Смит отрази 39 удара при победата на Финикс като гост на Чикаго с 4:0 в среща от първия кръг на плейофите в Западната конференция на първенството на НХЛ. Финикс спечели серията с 4:2 победи и продължава напред в плейофите. Гостите вкараха три гола в последната третина. Оливър Екман-Ларсон откри резултата във втората част, а след това точни бяха Жилберт Брюле, Антоан Вермет и Кайл Чипчура.

Финикс печели серията от първия кръг в плейофите за пръв път от сезон 1996/97. На полуфиналите в конференцията тимът ще има за съперник Нешвил.

На Изток Ню Йорк Рейнджърс победи Отава като гост с 3:2 и прати серията в седми мач. Крис Нийл даде аванс на домакините. През втората част гостите вкараха три безответни гола чрез Дерек Степан, Брад Ричардсън и Крис Крайдър. Джейсън Спеца реализира втория гол за Отава 39 секунди преди края на мача. Мач номер 7 е в четвъртък в "Медисън Скеуър Гардън" в Ню Йорк.