Байерн разби у дома Щутгарт с 4:0 в мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига и отново има аванс от четири точки на върха пред РБ Лайпциг.

Баварците останаха с човек по-малко още в 13-ата минута, когато Алфонсо Дейвис извърши грубо нарушение и получи директен червен картон. Въпреки това шампионите се развихриха и в герой за тях се превърна Роберт Левандовски (17, 23, 39) с хеттрик през първата част. По този начин полският нападател записа шестия си пореден сезон в тима с поне 40 реализирани гола. Другият гол за домакините вкара Серж Гнабри (22), който асистира за първото попадение на Левандовски.

След почивката темпото на игра спадна и липсваха опасни ситуации пред двете врати, а дори с човек повече на терена гостите така и не успяха да застрашат вратата на Мануел Нойер.

С успеха си Байерн събра 61 точки и има четири повече от втория РБ Лайпциг. Щутгарт пък заема осма позиция с 36 точки.

В други срещи от кръга Айнтрахт (Франкфурт) разби Унион (Берлин) с 5:2, Кьолн и Борусия (Дортмунд) завършиха 2:2, а Вердер загуби с 1:2 от гостуващия Волфсбург.