Аугсбург срази у дома Унион Берлин с 2:0 в първия мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига. Головете отбелязаха Филип Титц (47) и Свен Михел (81).

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в началото на втората част. Фатална грешка прати топката при Титц, който в 47-ата минута вкара за 1:0.

Девет минути преди края на редовното време Михел реши всичко с втори гол. Първоначално той бе отменен заради засада, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата ВАР попадението бе зачетено.

Успехът доближи отборът, воден от Йес Торуп на само три точки от шестия Айнтрахт Франкфурт, който е с мач по-малко и към момента заема последното място за евроучастие. Столичани пък още не са подсигурили оцеляването си в елита, като имат само шест точки преднина пред 16-ия Майнц 05.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!