Аугсбург се включи в битката за място в евротурнирите, след като спечели с 3:1 гостуването си на Майнц в мач от 14 кръг на Бундеслигата.

Михаел Грегорич даде аванс на гостите в 22-ата минута, а две минути преди почивката Алфред Финбогасон удвои от дузпа. Герит Холтман върна едно попадение за Майнц в 85-ата минута, но почти веднага след това Финбогасон върна аванса от два гола на тима си с второто си попадение в мача.

Така Аугсбург събра 22 точки и излезе на седмо място в класирането. Със същия актив е и Борусия (Дортмунд), а петият Хофенхайм е с 23. Майнц е на 13-а позиция с 15 точки.

Вердер записа едва втората си победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над Щутгарт. Единственото попадение беше дело на Макс Крузе точно преди почивката. С този успех тимът от Бремен събра 11 точки, но продължава да е на предпоследното 17-о място. „Зелено-белите“ са на три точки от зоната на спасението. Щутгарт е 12-и със 17 пункта.