Борусия (Дортмунд) изтърва победата и завърши зрелищно 2:2 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в последния мач от петия кръг на германската Бундеслига.

Аксел Витсел (11) изведе вестфалци напред в резултата след асистенция на Торган Азар, а малко преди почивката Андре Силва (43) изравни след подаване на Соу.

След почивката Джейдън Санчо (66) даде нов аванс на „жълто-черните“ след подаване на Витсел, но в 88-ата минута Томас Дилейни си вкара автогол и подари точката на „орлите“.

Така Айнтрахт събра 7 точки на девета позиция, а Борусия е на трето място с 10 точки, на една зад шампиона Байерн и на три след лидера РБ Лайпциг.

По-рано днес Борусия (Мьонхенгладбах) обърна Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 и се изкачи на пето място с 10 точки. Съперникът е 12-и с 4 точки.