Айнтрахт (Франкфурт) продължава силното си представяне и в мач от 19 кръг на Бундеслигата се наложи с 2:0 над последния в класирането Дармщад. Головете паднаха в края на срещата.

„Орлите“ имаха тотално надмощие на терена, но откриха резултата едва четвърт час преди края. Макото Хасебе беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Милошевич срешу Хесус Вайехо.

Десет минути по-късно Анте Ребич удвои, след като на метри пред голлинията засече подаване по земята на Александър Майер.

Така Айнтрахт (Франкфурт) събра актив от 35 точки и се върна на третото място в класирането, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига. „Орлите“ имат точка аванс пред Борусия (Дортмунд) и Хофенхайм. Дармщад остава последен с 9 точки, на седем зад предпоследния Инголщад и на 8 зад Хамбургер и Вердер.