Новият Батман на Борусия (Дортмунд) - Миши Батшуай, продължава с добри си изяви откакто пристигна под наем от Челси. Младият нападател вкара един от головете при победата с 2:0 над Хамбургер на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Започналият с няколко гола и асистенции престоя си в тима от Дортмунд Батшуай отново впечатли с представянето си на терена, като на два пъти през първото полувреме бе близо до гола, но късметът не беше на негова страна.

През второто полувреме обаче Батшуай свърши своята работа с хубаво попадение в 49-ата минута.

Крайното 2:0 оформи Марио Гьотце, разписал се в продължението на мача.

Така "жълто-черните" запазиха третото място в класирането на Бундеслигата с 37 точки, докато Айнтрахт е четвърти с 36. Хамбургер пък е на предпоследното място с едва 17 точки.