Новият шампион на Германия Байер (Леверкузен) успя да завърши сезона без загуба. "Аспирините" победиха Аугсбург с 2:1 с попадения на Бонифейс в 12-ата и Андрих в 27-ата минута. Мерт Кьомюр се разписа за гостите в 62-ата минута.

Байерн (Мюнхен)загуби с 2:4 като гост на Хофенхайм и остана на третото място в крайното класиране. Тел и Дейвис изведоха баварците с 2:0 с попадения в четвъртата и шестата минута, а Максимилиан Байер намали изоставането на Хофенхайм в осмата. Андрей Крамарич  изравни резултата в 68-ата минута, а в края на срещата домакините посякоха съперника с два бързи гола на хърватина в 85-ата и 87-ата минута - 4:2.

Щутгарт се възползва от грешката на Байерн и зае втората позиция след 4:0 над Борусия (Мьонхенгладбах).

Байер Леверкузен, Щутгарт, Байерн (Мюнхен), Лайпциг и Борусия (Дортмунд) се класират за Шампионската лига. Айнтрахт ще играе в Лига Европа, а Хофенхайм в Лигата на конференциите.

Кьолн и Дармщад изпаднаха от Бундеслигата, а Бохум ще играе бараж за спасение.